banner1198

banner1199

banner1197

İran'dan Doğu Perinçek'e ziyaret

İran Demokrasi Partisi Genel Başkanı Mostafa Kawakebiyan, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'i ziyaret etti. İran Parlamentosu Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Üyesi Kawakebiyan başkanlığındaki heyete İran’ın Ankara Büyükelçilik Müsteşarı Majid Feyzollahi de eşlik etti. ABD ve İsrail'e karşı mücadelenin ele alındığı görüşmede, PKK ve PJAK'a karşı ortak harekat konusu masaya yatırıldı. Ziyarette Suriye'nin toprak bütünlüğünün sağlanması da görüşüldü. Vatan Partisi'nin Suriye’de "Türkiye’nin kontrolünde bulunan silahlı unsurların silah bırakması ve Suriye Hükümetinin bunlara af sağlaması" önerisi de gündeme geldi. Edinilen bilgilere göre, öneriler üzerinde görüş birliği sağlandı

GÜNDEM 21.08.2019, 17:22 21.08.2019, 20:25
İran'dan Doğu Perinçek'e ziyaret

İran Demokrasi Partisi Genel Başkanı ve İran Parlamentosu Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Üyesi Mostafa Kawakebiyan başkanlığında altı kişilik heyet, Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek’i Vatan Partisi Genel Merkez’inde ziyaret ettti.
 
İran’ın Ankara Büyükelçilik Müsteşarı Sayın Majid Feyzollahi’nin de eşlik ettiği ziyarette; iki partinin ilişkileri, Bölgedeki gelişmeler, Türkiye ve İran’ın işbirliğinin güçlendirilmesi, ABD emperyalizmi ve İsrail siyonizmine karşı mücadele, PKK ve PEJAK’a karşı ortak hareket, Suriye’nin toprak bütünlüğü ve egemenliği, Suriye’de bulunan bütün yabancı askerlerin Suriye’yi terketmesi, Vatan Partisi’nin önerdiği ‘Suriye’de Türkiye’nin kontrolünde bulunan silahlı unsurların silah bırakması ve Suriye Hükümetinin bunlara af sağlaması’ gibi konular görüşüldü ve görüş birliğine varıldı.
 
Mostafa Kawakebiyan,  Dr. Doğu Perinçek başkanlığında bir Parti heyetini İran’a davet ettiği görüşme, samimi bir ortamda gerçekleşti.

Yorumlar (0)
18°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P