banner1199

banner1197

İstanbul'a kar geliyor - (13-14 Aralık kar yağışı)

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin altında seyrettiği Türkiye, 13 Aralık Salı günü kar altında kalacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uzun vadeli tahminlerine göre İstanbul'dan, Kars'a tüm yurtta kar yağışı görülecek, sıcaklıklar aniden düşecek.

GÜNDEM 08.12.2016, 09:04 08.12.2016, 16:39
İstanbul'a kar geliyor - (13-14 Aralık kar yağışı)

Yurdun batısından doğusuna Türkiye soğuk ve karlı havanın etkis altına girecek.

Cuma günü Orta Akdeniz'den gelen ılık hava sıcak bir haftasonu geçirmemiz sağlayacak. Ancak Türkiye gelecek hafta Salı günü yeni bir soğuk hava dalgasının etkisi altına girecek. Bu haftasonu 14 derecelere kadar çıkacak hava sıcaklığı Salı günü sert bir şekilde düşecek. 

13 Aralık Salı günü yurt genelinde kar yağışı bekleniyor. Kar yağışı ile birlikte hava sıcaklıkları hissedilir derecede azalacak. 

İstanbul'da Salı günü yağmurla karışık başlayacak kar yağışı 14 Aralık Çarşamba günü lapa lapa kar yağışına dönüşecek.

İstanbul Afet Koordinasyon Merkezi, tatbikatlarını 30 Kasım'da yaptı. Bin 500 personel ve 654 kar küreme aracı katıldığı tatbikat sonrası olası bir müdahale için 6 kritik nokta belirlendi.

İstanbul ve başkent Ankara olmak üzere tüm illerde kar yağışı görülecek. Belediyeler şimdiden alarmda. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uzun vadeli tahminlerine göre yurt genelinde buzlanma ve don bekleniyor. Yetkililer vatandaşları uyardı, tedbirli olmalarını istedi. 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P