banner1199

banner1197

banner1203

İstanbul'da beklenen kar yağışı başladı

Türkiye, yeni haftaya yağışlarla başladı. İstanbul'da perşembe ve cuma günü karla karışık yağmur bekleniyor. Silivri'de kar başladı bile. Kar, Ankara'da da günler sonra yeniden yağdı. Doğu ve güneydoğudaki esaret ise sürüyor.

GÜNDEM 20.01.2020, 15:00
İstanbul'da beklenen kar yağışı başladı

Soğuk hava tüm yurdu etkisi altına aldı.

Türkiye, yeni haftaya yağışlarla başladı. Hafta ortasında yurt genelinde sis, Doğu ve iç kesimlerde kar, Karadeniz bölgesinde ise yağmur bekleniyor.

İstanbul genelinde, karla karışık yağmurun perşembe günü geleceği tahmin ediliyor. Uyarıyı İstanbul Valiliği yaptı. Duyuruda, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün kentin 5 günlük hava durumuna yer verildi.

Buna göre; İstanbul'da hafta başında yağmurlu hava etkili olacak. Havanın çarşamba günü parçalı bulutlu, perşembe ve cuma günü ise karla karışık yağmurlu olacağı öngörülüyor.

Bu uyarıların ardından İstanbul'un Silivri ilçesinde kar yağışı başladı. Silivri'de etkisini gösteren yağmur, yüksek kesimlerde kar yağışına dönüştü. Kar yolları beyaza bürürken, ilçede güzel görüntüler oluşturdu.

Kar yağışı Ankara'da da günler sonra yeniden başladı. Salı ve çarşamba günü ise başkentte yağış beklenmiyor.

Yurdun Doğu ve Güneydoğu bölgelerindeki kar esareti sürüyor.

Van, Hakkari, Bitlis ve Muş'ta, 420 yerleşim biriminin yolu ulaşıma kapandı.

Ardahan'da soğuk hava ve sis yaşamı olumsuz etkiledi. Ardahan-Göle kara yolunda ise etkisini gösteren sis ulaşımı aksattı.

Sivas'ta ise kar nedeniyle 483 köye ulaşım sağlanamıyor. Yolların açılması için çalışmalarını devam ediyor.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)