banner1199

banner1197

banner1203

İstanbul Emniyeti'nde şok

Tayyip Erdoğan ile Fethullah Gülen arasındaki iktidar savaşı, karşılıklı darbelerle devam etti. Cemaat kadrolarının Başbakan Erdoğan'ın yakın çevresine yaptığı operasyona, sabah saatlerinde yanıt verildi. Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunu yapan İstanbul Emniyetindeki görevli 5 şube müdürü görevden alındı. Emniyet Genel Müdürlüğü de görevden alınan isimlerin, görevlerini kötüye kullandığını açıkladı.

GÜNDEM 18.12.2013, 08:55 18.12.2013, 16:44
İstanbul Emniyeti'nde şok
Beklenen oldu, AKP iktidarını derinden sarsan operasyonu yapan İstanbul Emniyetinde şube müdürleri görevden alıdnı.

İki gündür makamına hiç gitmeyen İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın öğleden sonra Vatan Caddesi'ndeki Merkez Binaya gitti ve operasyon düğmesine bastı.

Cemaate yakınlığıyla bilinen Organize Şube Müdürü Nazmi Ardıç, Mali Suçlar Şube Müdürü Yakup Saygılı, Kaçakçılık Şube Müdürü Tuğrul Turhal, Terörle Mücadele Şube Müdürü Ömer Köse ve Asayiş Şube Müdürü Ersan Erçıktı'nın görev yerleri değiştirildi.

Görevden alınan 5 şube müdürünü yerine ise jet atama yapıldı. Ömer Burak Aktaş Organize Şube Müdürlüğü'ne, Hakan Sirali Mali Suçlar Şube Müdürlüğü'ne, Yusuf Bengü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne, Aydın Yılmaz Kaçakçılık Şube Müdürlüğü'ne ve Serdar Ali Sekkin Terör Şube Müdürlüğü'ne atandı. Organize Şube Müdürlüğü'ne atanan Ömer Burak Aktaş'ın daha önce Fatih Emniyet Müdürlüğü'nde olduğu ve gözaltındaki Belediye Başkanı Mustafa Demir ile birlikte görev yaptığı öğrenildi.

5 şube müdürünün neden görevden alınmasıyla ilgili iki iddia ortaya atıldı. İddialardan ilkine göre, 5 polis müdürünün yolsuzluk operasyonundan haberi yoktu. İkinci iddiaya göre ise 5 müdür, operasyon hakkında üstlerine bilgi vermedi.

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın talimatıyla yapılan görevden alma ve atamalarda Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bilgi verilmediği iddia edildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden de konuyla ilgili açıklama geldi. Emniyet, 5 müdürün "görevi kötüye kullanma" ile ilgili soruşturma nedeniyle değiştirildiğini açıkladı.

Emniyet kulilerinde bir diğer bilgi de Ankara'ya kadar uzanıyor. Kabineyi hedef alan operasyon kapsamında KOM ve MAli Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanları'nın da görevden alınacağı konuşuluyor.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar (0)