banner1199

banner1197

İstanbul'da tren kazası: Yaralılar var

Yapımı yılan hikâyesine dönen İstanbul Halkalı-Sirkeci Banliyö tren hattı çalışmalarında kaza meydana geldi. Test sürüşü yapan lokomotif, aynı hat üzerindeki demiryolu aracına çarptı. Kazada iki işçi yaralandı.

GÜNDEM 12.01.2019, 09:40 07.02.2019, 00:42

Filmlerin yanı sıra belgesellerin de vazgeçilmeziydi. Kendine has bir ruhu ve kültürü vardı. İstanbul'da ulaşımın ana omurgasını oluşturuyordu. Yenilenmesi için kollar sıvandı ama yapımı yılan hikâyesine döndü.

Marmaray Projesi kapsamında Gebze-Haydarpaşa, Sirkeci-Halkalı banliyö hatlarının iyileştirilmesi için Şubat 2006'da ihale yapıldı. 2007 yılı haziran ayında işe başlandı. Mart 2010'da yüklenici firma sözleşmeyi feshetti.

Uzun süre sürümceme de kalan demiryolu yenileme çalışmaları oluşan kamuoyı tepkisi ile tekrar başladı. İhalenin yapıldığı 2006 yılından tam 13 yıl sonra çalışmalarda neredeyse sona gelindi. Sirkeci - Halkalı güzergâhında bazı istasyonlarda inşaa çalışmaları devam ederken, demiryolunda da tren ve lokomotiflerle deneme seferlerine başlandı. Ancak o test sürüşlerinde istenmeyen bir olay yaşandı.

Türkiye'nin son dönemlerde konuştuğu olayların başında tren kazaları geliyor. Son kaza haberi ise Marmaray'ın yapımı devam eden Halkalı-Sirkeci hattında yaşandı.

Hat üzerinde test sürüşü yapan bir lokomotif Florya mevkinde, elektrik hattı döşeyen araca çarptı.

Yıllardır tren seferlerinin başlamasını bekleyen vatandaşlar kaza haberi ile şaşkına döndü. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından yapılan açıklamada "UNİMOG iş makinesi ile bir katener aracının birbiriyle çarpıştığı, kaza anından araçtan atlayan iki işçinin yaralandığı" belirtildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P