banner1199

banner1197

İşte Münbiç'i yöneten PKK ekibi

PKK/PYD’nin işgal ettiği Münbiç’te tüm kararlar Kandil’in atadığı teröristler tarafından alınıyor. Elebaşları halkın tepkisinden çekindikleri için ABD’ye ait zırhlı araçlarla dışarı çıkabiliyor.

GÜNDEM 25.09.2018, 15:46
İşte Münbiç'i yöneten PKK ekibi

ABD- PKK ortaklığı ile işgal edilen Münbiç, Kandil kadroları tarafından yönetiliyor. Suriye'nin en büyük ilçesi olan Münbiç'te belediye, askeri konsey, maliye, asayiş, yerel meclis, istihbarat, kültür, tarih ve eğitim gibi kurumlar Kandil'in atadığı teröristler eliyle görev yapıyor. Yeni Şafak'ın haberine göre ABD Münbiç'in terör kadrosuna müdahale etmiyor, desteklemeye devam ediyor.

ABD MÜDAHALE ETMİYOR
Münbiç’te tüm kararlar Kandil’de alınıyor. Ayn el Arab-Münbiç arasında bulunan Lafarge çimento fabrikasında kurulan Kandil-Münbiç koordinasyon birimi ilçeye dair tüm kararların alınmasında aracı rol üstleniyor. Türk asıllı Rezan kod adlı PKK’lı terörist tarafından yönetilen birim, Kandil’de alınan kararları Ferhat Derik isimli sözde Münbiç Belediye Eş Başkanı’na iletiyor. ABD’nin bölgede bulunan asker ve sivil görevlileri, Kandil’de alınarak Münbiç’te uygulanan kararlara herhangi bir müdahalede bulunmuyor.

TAMAMI İTHAL TERÖRİSTLER
İran, Türkiye, Irak ve az sayıda Suriye’nin farklı bölgelerinde doğan ve PKK kamplarında eğitilen teröristlerin yönettiği Münbiç’te halen 6 binden fazla PKK’lı bulunuyor. Münbiç’te devam eden işgal sürecinde yönetim kademelerinde görevli isimlerin tamamı Kandil tarafından görevlendirilen ithal teröristlerden oluşuyor.

GENELKURMAY BAŞKANI MAZLUM
ABD’ye yakın isimlerden Cemil Mazlum, Münbiç’te sözde Genelkurmay Başkanlığı sıfatı ile görev yapıyor. Münbiç’i, doğu ve batı merkez güçleri olarak iki farklı askeri bölgeye ayıran PKK, sözde Batı Birlikleri Komutanlığı'na Kemal Mustafa’yı atarken, doğu cephesine ise Cemil isimli PKK’lıyı atadı.

Zırhlıları ABD’den geliyor

ABD himayesinde işgalin devam ettiği Münbiç’te görevli PKK yöneticileri çok sınırlı oranda dışarı çıkıyor ve ABD’nin verdiği zırhlıları kullanıyorlar. Münbiç Yerel Meclisi eski Başkanı Mustafa Hacı Abdullah, PKK’nın tüm kritik görevlerde bulunan isimlerinin dışarı da yüzlerini kapatarak dolaştığını ve olağanüstü güvenlik önlemleri altında korku içerisinde yaşadıklarını söyledi. Abdullah, bölgedeki teröristlerin kod adı kullandığını ve sahte kimlikler düzenleyerek görev yaptığını söyledi. Abdullah ABD ve PKK’nın Münbiç’te görev verdiği birkaç Arap ismin ise sadece vitrin unsuru olduğunu ve hiçbir yetkisinin olmadığını ifade etti.

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P