banner977

banner1066

İyi Parti'de kavgalar başladı

Kurulduğu günden bu yana parti içi tartışmalar yaşayan İyi Parti’de sorunlar bitmiyor. Partinin 24 Haziran’da yapılan Genel Seçimlerin ardından yerel seçimlerden de başarıyla çıkamaması parti içindeki ertelenen tartışmaları gün yüzüne çıkartıyor.

GÜNDEM 07.04.2019, 12:27 07.04.2019, 12:31
İyi Parti'de kavgalar başladı

Parti merkezi ve teşkilatlarda yaşanan istifa ve görevden almalar gençlik kollarında da devam ediyor. Kuruluştan bir sene geçmeden üçüncü Gençlik Kolları Genel Başkanıyla çalışan İyi Parti’de seçim sonrası gençlik içinde Genel Başkan adayları ve tartışmaları da ortaya çıkmaya başladı. Genel Başkan adaylığı için ismi geçenlerden İyi Parti İstanbul İl Kurucu Üyesi Özgü Aşkın ile çekildiği fotoğrafı paylaşan Bakırköy Gençlik Kolu Başkanı Harun Karabulut aynı gün görevden alındı. Görevden alınma kararını Bakırköy İlçe Başkanlığından yaptığı paylaşımla İyi Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Burak Çakıroğlu duyurdu. Çakıroğlu, “Bakırköy ilçemizde yaptığımız toplantı sonucu mevcut ilçe başkanımız ile bu yolda yürüyemeyeceğimiz belli olmuştur. Gençlik kolları bu partinin kolonlarıdır bilincini esas alıp, twitterdan haddine düşmeyen paylaşımlar yapmak yerine çalışan gençlerimiz ile yola devam edeceğiz” diye yazdı.Özgü Aşkın (solda) Harun Karabulut (sağda)

Gelen tepkiler üzerine sosyal medyadan açıklama yapan Çakıroğlu, görevden alma kararının kendisine ait olduğunu, Karabulut’un toplantılara mazaretsiz katılmadığını, Ankara’ya düzenlenen ziyarette ekibini yönetemediği ve gözaltına alındığında kendilerine haber vermediğini yazdı.

‘GÖREVDEN ALAN GENEL MERKEZ’
Görevden alınan Karabulut, karara tepki gösterdi. Çakıroğlu’nun gerekçelerine de cevap veren Karabulut, partinin kuruluşundan beri çalıştığını, görevden alınmasının asıl nedeninin Özgü Aşkın’ı desteklemesi olduğunu söyledi. Karabulut, görevden alma kararını İstanbul’un değil, Gençlik Kolları Genel Merkezinin aldığını iddia etti. Karabulut’un istifasına tepki gösteren Aşkın, kararın antidemokratik olduğunu, MHP’de karşı çıktıkları antidemokratik uygulamaların İyi Parti’de de yaşandığını, kendilerine hakaretler edildiğini belirtti. Kararın parti tüzüğüne aykırı olduğunu ifade eden Aşkın, “Farklı kişilerin yönetime talip olmasını istemiyorlar. Genel Başkan Meral Akşener’in de buna müsade edeceğini sanmıyorum. İlçe başkanının görevden alınması da tüzüğe aykırı bir davranıştır” dedi.


Ercan Küçük/ Aydınlık

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P