banner1198

banner1199

banner1197

Kılıçdaroğlu: 6 oku yeniden yorumlayacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti ideolojisinin temel taşları olan 6 oku yeniden yorumlayacaklarını açıkladı. Today's Zaman gazetesine konuşan Kılıçdaroğlu, olağanüstü kurultayın partiyi değiştirmek ve yenileştirmek için bir fırsat olduğunu vurguladı.

GÜNDEM 21.08.2014, 18:10 21.08.2014, 18:38
Kılıçdaroğlu: 6 oku yeniden yorumlayacağız
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Eylül ayında yapılması planlanan olağasütü kongrenin partiyi değiştirmek için bir fırsat sunduğunu söyledi.

Today's Zaman gazetesine konuşan Kılıçdaroğlu'nun değişimden kastı CHP ideolojisinin temelindeki 6 ok oldu. CHP lideri "değiştireceğiz" demedi, ancak 6 oku yeniden yorumlayacaklarını açıkladı.

"Kılıçdaroğlu, "Türkiye'nin yeni CHP'ye ihtiyacı var. Bu kongre bize, değişim ve yenilenme rüzgarını CHP'ye taşımamızı sağlayacak. Bizim altı okumuz bellidir, ilkelerimiz bellidir. Bunlar değişmeyecek ama bunların yorumu daha çağdaş, daha evrensel anlayışa göre olacak. Böyle yorumlamak ve anlamak zorundayız. Bu kurultay bu değişimlerin güçlenmesi için bir fırsat olacak." dedi.

Kılıçdaroğlu, değişimin 6 okun hepsini kapsayacağını vurguladı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (1)
segi ilik eskş il delegesi 5 yıl önce
ne değiştirirseni değiştirin taban güçlenmediği sürece çalışıyormuş görünüp çalışılmadığı sürece koltuk sevdasından fedakarlık edilmedikce sizler taban teşkilatına sahip çıkmadıkca bir gün silinip gideceğiz kısır kavgaları bırakıp birleşmek için mücadele verilmeli bir mahallede 1700 seçmen olup bunlardan sadece 25 chpli olursa buna ben çalışma demem onun için taban değişimi öncelikli olması lazım yolun açık olsun sayın kılıçdaroğlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P