banner1199

banner1197

Mahkemenin İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kararına CHP'den ilk tepki

CHP'li eski milletvekili, gazeteci Barış Yarkadaş, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, resmi verileri güvenceye aldırtmak için kopyalatmak istiyor, İstanbul'daki bir mahkeme 'yürütmeyi durdurma' kararı alıyor. Nedir bu panik, nedir bu telaş? Ekrem başkanın işlemini durdurmak yerine, keşke 'yürütenleri' durdursaydınız. Verilerin kopyalanmasının bir başka amacı da her şeyi kayıt altına almak, dışarıdan silme - yükleme gibi müdahaleleri de engellemektir. Mahkemenin kararını anlayabilmek mümkün değil. AKP hani 'yargı vesayeti'ne karşıydı? Başkan, kuruma yönelik tasarrufta bulunamayacak mı?" ifadelerini kullandı

GÜNDEM 19.04.2019, 17:55 23.04.2019, 01:54
Mahkemenin İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kararına CHP'den ilk tepki

İstanbul 4. İdare Mahkemesi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, belediye ve bağlı kuruluşların veri tabanı kayıtlarının elektronik olarak kopyalanmasına ilişkin kararının yürütmesini durdurdu.

Bu karara, CHP'den ilk tepki geldi.

CHP'li eski milletvekili, gazeteci Barış Yarkadaş, sosyal medya hesabından kararın fotoğrafını paylaşarak tepki gösterdi.

CHP'li isim, şunları belirtti:

"İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, resmi verileri güvenceye aldırtmak için kopyalatmak istiyor, İstanbul'daki bir mahkeme "yürütmeyi durdurma" kararı alıyor. Nedir bu panik, nedir bu telaş? Ekrem başkanın işlemini durdurmak yerine, keşke 'yürütenleri' durdursaydınız.

2- Verilerin kopyalanmasının bir başka amacı da her şeyi kayıt altına almak, dışarıdan silme - yükleme gibi müdahaleleri de engellemektir. Mahkemenin kararını anlayabilmek mümkün değil. AKP hani "yargı vesayeti"ne karşıydı? Başkan, kuruma yönelik tasarrufta bulunamayacak mı?

3- İBB Başkanı İmamoğlu'nun verileri güvence altına alma talimatını durdurmak için mahkemeye koşan kişinin AKP'li İBB İmar Komisyonu Başkanı Yüksel Akyol olması, panik ve telaşın sebebini göstermiyor mu? Verilerde, 200 milyarlık rantın çizelgelerinin olduğunu unutmayalım."

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
19°
az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P