banner1198

banner1199

banner1197

Mansur Yavaş'a CHP içinden "sahte senet" tepkisi

Millet ittifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'a CHP içinden dikkat çeken bir tepki geldi. Açıklamayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Cengiz Topel Yıldırım yaptı. Sahte senet polemiğine ilişkin konuşan Yıldırım, Yavaş'ın açıklamaları hakkında "halkın vicdanı tatmin olmadı" dedi. Yıldırım "Biz Mansur Bey’i aday yaptığımız gün Ankara’yı kaybettik." ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 27.03.2019, 19:59 27.03.2019, 21:17

Millet ittifakı Ankara adayı Mansur Yavaş'ın adının karıştığı sahte senet iddiasına ilişkin CHP içinden dikkat çeken bir açıklama geldi. Açıklamayı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Cengiz Topel Yıldırım yaptı.

"MAĞDURUM DİYE GEZİNİYOR"
"15 gündür bu konu konuşuluyor. Ben de bekliyorum ki, Mansur Bey çıkacak ‘Böyle bir şey yok’ diye milletin gözünün içine baka baka anlatacak. Eğer sen mazlumsan, mağdursan sesini daha çok çıkarman lazım.  Bunu yapmıyor. Onun yerine ‘mağdurum’ diye geziniyor."

Yıldırım Yavaş'ın açıklamalarının toplum vicdanını rahatlatmadığına dikkat çekti.

"HALKIN VİCDANI TATMİN OLMUYOR"
"İşin içinde sahtecilik var, senet var, tahsilatçılık var diyorlar. Yetmiyor Yargıtay’da iş takipçiliğinden bahsediyorlar. Bu iddialara karşı bizim arkadaşlar ne diyor? ‘Bize iftira attılar, masumuz, adam sahtekar’ diyorlar. Bunu söylediğinizde halkın ve CHP seçmeninin vicdanı tatmin olmuyor. Adam şizofrenmiş, sapıkmış Adamın ne olduğunun bir önemi yok. Adamın günahları senin günahlarını affettirmez."

Takvim gazetesine konuşan Yıldırım'ın hedefinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP kurmayları da vardı.
Yıldırım, “İşin en ilginç yönü Kemal Bey’in bu davadan haberi varmış. Kemal Bey diyor ki ‘Önemsemedim, ciddiye almadım.’ Bu işin nasıl bir sonuç doğuracağını Mansur Bey anlatmamış. CHP yöneticileri adeta dut yemiş bülbül gibi susuyor. Üç maymunu oynuyor. Ne yaptıklarını anlamış değilim. Adayınıza güveniyorsanız, yanında durmak ve gereğini yapmak zorundasınız. Bunu da yapmıyorlar. Asıl üzücü olan bu." dedi.

Anketlere inanmadığını belirten Yıldırım, CHP'nin Mansur Yavaş'ı aday yaptığı gün Ankara'nın kaybedildiğini söyledi. "Şimdi büyük ihtimalle Mansur Bey kaybedecek, istifa edip gidecek. " diyen Yıldırım, "Ama onun yanında tahmin ediyorum Kemal Bey’in liderliği de tartışılır hale gelecek ve CHP Genel Başkanlığı’ndan ayrılacak." ifadelerini kullandı.


ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
16°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P