banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Nazlı Işıldak, Nagehan Alçı'nın yüzüne söyledi: Bank Asya kredisiyle aldığın yalıda vicdanın rahat mı?

Gazeteci Nagehan Alçı'nın hakaret iddiasıyla şikayetçi olduğu piyanist Nazlı Işıldak'ın polis zoruyla götürüldüğü karakolda verdiği ifade ortaya çıktı. İfadesine göre Nazlı Işıldak, Alçı'ya, "Bank Asya'dan krediyle alarak oturduğunuz yalıda vicdanınız nasıl rahat ediyor?" dedi. Bunun üzerine Alçı, Etiler Şehit Naci Soydan Polis Merkezi Amirliği'ne giderek şikayetçi oldu. Öte yandan Ulusal Kanal canlı yayınına katılan Işıldak, Nagehan Alçı ile karşılaşmasını anlattı.

GÜNDEM 22.02.2017, 13:40 22.02.2017, 13:44

Olay öğlen 12 sıralarında Etiler'deki bir kahve dükkanında gerçekleşti. Işıldak kahve aldığı sırada arkasında bekleyen kişinin Nagehan Alçı olduğunu görünce Ergenekon ve Balyoz sürecinde televizyon ekranlarında ve yazılarında toplumu yanlış yönlendirdiğini söyledi. Alçı bunun üzerine bir şey söylemeyerek kahvesini alarak dükkandan çıktı. Daha sonra Işıldak'ın yanına Alçı'nın polis koruması gelerek kimliğini istedi ve neden bunları söylediğini sordu. Işıldak da vatandaşlık görevi gereği Alçı'yı eleştirdiğini söyledi. Bunun üzerine koruma polisi de Işıldak'ın yanından ayrıldı. Işıldak arkadaşının yanına oturduktan bir süre sonra polisler olay yerine gelerek Işıldak ve arkadaşını polis merkezine götürdü.
 
Yurt gazetesinden Mehmet Bozkurt'un haberine göre, Alçı'nın şikayetçi olduğu Işıldak götürüldüğü polis merkezinde "Kahve alırken televizyon ekranlarından tanıdığım Nagehan Alçı Kütahyalı isimli şahsı gördüm. Kendisine, Ergenekon ve Balyoz sürecinde toplumu yanlış yönlendirdiğini, yapmış olduğu konuşmalardan dolayı birçok insanın mağdur olduğunu, gerçek darbecilerin desteklediği Fetullahçı Örgütten olduğunu, bu örgüt yüzünden yüzlerce insanın hayatını kaybettiğini, Bank Asya'dan aldığınız krediyle oturduğunuz yalıda vicdanınız nasıl rahat ediyor?" şeklinde eleştirdiğini söyledi. Işıldak Alçı'ya tehdit ve hakaret içerikli herhangi bir şey demediğini de belirtti.
 
Işıldak'ın avukatı Ümit Kaplan ise, Alçı'nın gözönünde bir isim olduğunu övgüye olduğu kadar eleştiriye de açık olması gerektiğini söyledi.
 
Nazlı Işıldak hakkında çıkan haberlerde konunun çarpıtıldığını belirtirek şu açıklamayı yaptı:

Ülkesini çok seven ve onun için çalışan bir yurttaş, bir sanatçı ve bir öğretmen olarak milletimize söylenen yalanlara tahammülüm kalmamıştır. Geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de ülkemin değerlerinin ve aydınlık Türkiye’nin koruyucusu ve savunucusu olmaya devam edeceğim
 
Nagehan Alçı şikayetçi olduğu Işıldak'la ilgili bir gazeteye yaptığı açıklamada, "Biz bu insanların haksız davalarla, kumpas davalarla mağduriyetlerine kaç yıldır sahip çıkmaya çalışıyoruz. Onlar ise ellerinde güç olsa bizi idam edecekler. Böyle bir şey olabilir mi?" dedi.

PİYANİST IŞILDAK, ULUSAL KANAL'A KONUŞTU

Ulusal Kanal canlı yayınına katılan Piyanist Nazlı Işıldak, Nagehan Alçı ile karşılaşmasını anlattı.

Işıldak şunları söyledi:

Nagehan hanım ile Etiler'de bir kafede karşılaştık. Ben o sırada kahve alıyordum. Bir anda kendisini gördüm yanıbaşımda. Biliyorsunuz, biz çok uzun yıllar kendisinin Ergenekon ve Balyoz sürecinde televizyonlarda ve gazetelerde çarşaf çarşaf yalanlarıyla onca zaman geçirdik. Bizim o zamanlar içimiz kahroluyordu. Pırıl pırıl subayları, aydınlarımız, profesörlerimiz, rektörlerimiz umarsızca Silivri'de tutsaklık çekerlerken, bu insanlar olmayacak yalanlarla son derece alçak şekilde saldırılarda bulunuyorlardı. Biz gerçekten içimiz yanarak izliyorduk bu durumu. Nagehan hanımı görünce açıkçası bunları söylemeden duramadım. Kendisine 'Sizin Bank Asya'dan aldığınız krediyle oturduğunuz yalıda vicdanınız nasıl rahat ediyor?' diye yüzüne haykırdım ve insanların da duymasını istedim.  Çünkü, gerçekten artık bu milletin yalanlara tahammülü yok.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (7)
Haydar Arslan 3 yıl önce
NAGEHAN ALÇI VE RASİM OZAN KÜTAHYALI ;
FETÖ'CÜNÜN EN ÖNDE GİDENİDİR . 10 SENE TETİKÇİLİĞİNİ YAPTILAR !
Adil Aydın 3 yıl önce
fetö'nün çatlak sesleri, n.alçı ve rok, cezaevinde olmalı.
Adil Aydın 3 yıl önce
nagehan ve rasim, bavulcu baransu'dan daha fazla suç işlediler.
Ali haydar 3 yıl önce
Be hey alci grubu.." Gunes balcikla sivanmaz" camurlarinizi kari koca kendinize saklayin.
BERIN KADIOGLU 3 yıl önce
Altin yere dusmekle pul olmaz Nazli ISILDAK...Sen mukemmel bir ailede yetismis,mukemmel bir aileye mensup soyadin gibi ISIL ISIL altindan daha degerli cesur bir Turk kizisin. Seni Allaha emanet ediyoruz.
BERIN KADIOGLU 3 yıl önce
Helal olsun sana Nazli Isildak altin yere dusmekle pul olmaz.
Berrin K.oglu 3 yıl önce
Bunlar kari koca tam bir bas belalari.Sende bizim Isil Isil Isildayan gunesimizsin cesur Turk kizi Nazli ISILDAK.