banner1198

banner1199

banner1197

Nusaybin'de 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi - Mardin haberleri

Mardin Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, 11 Şubat 2017 Cumartesi günü başlatılan Atmaca-3 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Sezer AYDEMİR operasyonu kapsamında 25 Şubat 2017 günü Nusaybin ilçesi Doğanlı Mahallesinde, bir evin bodrumundan diğer evlere tüneller olduğu tespit edildi. Çıkan çatışmada 3 teröristin etkisiz hale getirildiği ifade edildi.

GÜNDEM 28.02.2017, 16:43 28.02.2017, 16:54
Nusaybin'de 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi - Mardin haberleri
Valilik tarafından şu açıklama yapıldı:

Bornova 2. Jandarma Tugay Komutanlığı, Mardin İl Jandarma Komutanlığı ve Mardin İl Emniyet Müdürlüğü'nün ortak çalışması ile uzun zamandır planlanan operasyonda; Mardin İli Nusaybin İlçesi Büyükkardeş, Küçükkardeş, Akarsu, Yavruköy, İlkadım ve Koruköy Mahalleleri, Ömerli İlçesi Sulakdere ve Aytepe Mahalleleri,  Artuklu İlçesi Yandere ve Ahmetli Mahalleleri arasında kalan ve yoğun şekilde terörist faaliyetleri barındırıp,  ülkemizin başta Akdeniz Bölgesi olmak üzere Batı illerine aktaran sözde Ömeryan Bölgesindeki BTÖ mensuplarını etkisiz hale getirip, kullandıkları sığınak, barınak ve depo alanlarını tahrip etmek, BTÖ mensuplarına yardım ve yataklık eden işbirlikçi şahısları yakalamak maksadıyla 11 Şubat 2017 Cumartesi günü saat:18:00’ dan itibaren Atmaca-3 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Sezer AYDEMİR operasyonu başlatılmıştır.
 
25 Şubat 2017 günü Nusaybin ilçesi Doğanlı Mahallesinde, bir evin bodrumundan diğer evlere tüneller olduğu tespit edilmiştir. Çıkan çatışmada 3 BTÖ mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Yapılan aramalarda, 2 adet kaleşnikof silahı, 1 adet M16 silah parçası, bol miktarda patlayıcı ve örgütsel dokümanlar ele geçirilmiştir.
 
26 Şubat 2017 günü Doğanlı Mahallesinin güney tarafında ayrıca bir sığınak tespit edilmiş olup yapılan aramda sığınak içerisinde bol miktarda örgütsel dokümanlar ele geçirilmiştir.
28 Şubat 2017 günü Doğanlı ve Kovanlı Mahallerini birleştiren yola tuzaklanmış olarak yaklaşık 150 kg amonyum nitrat ile güçlendirilmiş 4 adet bidon tespit edilmiş ve olay yerinde kontrollü olarak imha edilmiştir.
 
Dargeçit ilçe Jandarma Komutanlığınca yapılan arama faaliyetinde ise, Korucu Mahallesi kırsalında patlayıcı madde yapımında kullanılan bidon, kablo ve çeşitli malzemeler ele geçirilmiştir.
 
Operasyon halen devam etmekte olup, gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P