banner1199

banner1197

O ülkelerin büyükelçileri Dışişleri Bakanlığına çağrıldı

Dışişleri Bakanlığı tarafından dün PKK terör örgütü mensuplarınca Avrupa'da gerçekleştirilen eylemler hakkında açıklama yapıldı. Açıklamada, "Sözkonusu eylemlerin gerçekleştiği ülkelerin Ankara’daki Büyükelçileri Bakanlığımıza çağırılarak, anılan eylemlerden duyduğumuz rahatsızlık ifade edilecektir" denildi

GÜNDEM 16.10.2017, 12:19 17.10.2017, 23:32
O ülkelerin büyükelçileri Dışişleri Bakanlığına çağrıldı

Dışişleri Bakanlığınca Avrupa'da terör örgütü PKK mensupları tarafından gerçekleştirilen eylemlere dair açıklama yapıldı.

Eylemlerin gerçekleştiği ülkelerin Ankara'daki büyükelçilerinin Dışişleri Bakanlığına çağrıldığı belirtilen açıklamada, eylemlerden duyulan rahatsızlığın ifade edileceği ifade edildi.

Açıklama şu şekilde:

Dün akşam (15 Ekim) Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde PKK terör örgütü mensuplarınca başlatılan eşzamanlı ve kışkırtıcı eylemlere göz yumulmasını esefle kınıyoruz.

Bazı ülkelerde kamu binalarının işgal edilmesine kadar varan eylemlerde bir kez daha AB terör örgütleri listesinde bulunan bir terör örgütünün propagandasının yapılmasına ve terör örgütü sembollerinin kullanılmasına izin verilmesi, ısrarlı uyarılarımıza rağmen PKK’nın Avrupa’da her geçen gün ne kadar güçlendiğini göstermesi bakımından ibret vericidir. Anılan eylemlerin eş zamanlı biçimde yapılmış olması, PKK’nın Avrupa’daki örgütlenmesine gösterilen müsamahanın bir sonucudur.

Bu vesileyle, muhataplarımıza terör örgütü PKK’ya karşı gerekli önlemleri almalarının, yalnızca Türkiye’nin değil, kendi ülkelerinin güvenlikleri bakımından da hayati önem taşıdığını bir kez daha hatırlatıyoruz.

Sözkonusu eylemlerin gerçekleştiği ülkelerin Ankara’daki Büyükelçileri Bakanlığımıza çağırılarak, anılan eylemlerden duyduğumuz rahatsızlık ifade edilecektir.


ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
19°
az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P