banner1199

banner1197

banner1203

OHAL üç ay daha uzatıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan referandum sonrası ilk olarak Milli Güvenlik Kurulunu, ardından da Bakanlar Kurulunu topladı. MGK'da alınan OHAL'in 3 ay daha uzatılması kararı Bakanlar Kurulunda imzalanıp TBMM'ye gönderildi. Açıklamayı yapan isim Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş oldu. Kurtulmuş YSK ile ilgili tartışmalar konusunda ise konunun muhatabı biz değiliz diyerek topu YSK'ya attı.

GÜNDEM 17.04.2017, 23:40 18.04.2017, 15:15
OHAL üç ay daha uzatıldı

Tartışmalı referandumun ardından önce Milli Güvenlik Kurulu ardından da Bakanlar Kurulu toplandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlık ettiği Bakanlar Kurulu ile ilgili açıklamayı Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş yaptı. 

Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı'nın başkanlık ettiği MGK'dan OHAL'in 3 ay daha uzatılması kararının çıktığını açıkladı.
 "Milli Güvenlik Kurulu kendi uhdesinde olan Olağanüstü halin uzatılması ile ilgili konuda Bakanlar Kurulumuza tavsiye kararında bulundu.  Bakanlar Kurulu toplantımızda da Milli Güvenlik Kurulunun tavsiye kararı ele alınarak 19-4-2017 yani bu Çarşamba günü saat 01'den itibaren Olağanüstü halin 3 ay süreyle uzatılmasına ilişkin TBMM'ye konunun arz edilmesi ile ilgili yazı kaleme alındı ve bakanlar kurulu kararı imzalandı."

Kurtulmuş YSK ile ilgili tartışmalar konusunda ise konunun muhatabı biz değiliz diyerek topu tamamen YSK'ya attı.
"Konunun muhatabı biz değiliz, hükümet değiliz. Yüksek Seçim Kuruludur. Yüksek Seçim Kurulu da hem seçim günü yaptığı açıklama ile hem sayın başkan bu sabah yapmış olduğu açıklama ile konu ile ilgili olarak Yüksek Seçim Kurulunun kararlarını görüşlerini açık sarih şekilde ortaya koymuştur. Dolayısı ile biz bu konunun tarafı değiliz. Tarafı olmadığımız bir konuda açıklama yapmamız da doğru değildir." 


ulusalkanal.com.tr

Kaynak: AA
Yorumlar (0)