ÖSYM KPSS 2017/3 tercih kılavuzunu yayınladı (Sağlık Bakanlığı personel alımı)

Sağlık Bakanlığı tarafından hemşire, ATT, ebe ve diğer kadrolara yapılacak olan personel alımı için 02 Mart Perşembe gününü ifade edilirken, toplam 3 bin 890 personel alımının yapılacağı duyuruldu. Bu kapsamda, ÖSYM tarafından da KPSS 2017-3 tercih kılavuzu yayınlandı

ÖSYM KPSS 2017/3 tercih kılavuzunu yayınladı (Sağlık Bakanlığı personel alımı)

ÖSYM, KPSS 2017-3 TERCİH KILAVUZUNU YAYINLADI

Sağlık Bakanlığı tarafından sözleşmeli olarak personel alınacağı ilan edildi. 3 bin 890 kişinin istihdam edilmeye çalışıldığı ifade edilirken, personel başvuruları ÖSYM'nin internet sitesinden yapılabilecek. 

Peki, toplam 3 bin 890 kişinin için yapılacak olan Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı kadro dağılımı nasıl olacak?

SAĞLIK BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı ilanı kurumun resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirildi. 3 bin 890 kişinin istihdam edileceği başvurular bugün başladı. İşte, kurumun gerçekleştirdiği açıklamanın detayları:

Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45-A maddesi kapsamındaistihdam edilmek üzere ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde toplam 3.890 sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır.

Sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının unvan-branş ve öğrenim düzeylerine göre dağılımı ekte gösterilmiştir.

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının bulunduğu KPSS-2017-3 Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır.

Tercih işlemlerinde lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2016-KPSS Lisans,  ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki pozisyonlar için 2016-KPSS Ortaöğretim - Ön Lisans sınav sonuçları kullanılacaktır.

Adaylar tercihlerini, 2 – 9 Mart 2017 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir. ÖSYM’ye veya Sağlık Bakanlığı’na posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

Perfüzyonist pozisyonunda tercih yapmak isteyen adayların, tercih işlemlerinin başlayacağı 2 Mart 2017 tarihinden önce mutlak suretle Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.Anılan Başkanlığın duyurularına istinaden daha önce başvuru yapmış ve bilgileri alınmış adayların  tekrar başvurmalarına gerek yoktur.

ulusalkanal.com.tr
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.