banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

PKK'ya ağır darbe

kahraman mehmetçik eylem hazırlığındaki teröristlerin inlerine girdi. Bölücü terör örgütü, havadan ve karadan aldığı darbeler sonucu ağır kayıplar verdi. Mehmetçik, Tunceli, Hakkâri ve Irak'ın Kuzeyi'nde 41 PKK'lıyı etkisiz hale getirdi.

GÜNDEM 26.03.2017, 11:29 26.03.2017, 15:58
PKK'ya ağır darbe

Mehmetçik Tunceli'de önemli bir başarıya daha imza attı. Kış üslenmesinde olan ve yer değiştirmek isteyen 14 terörist tek seferde etkisiz hale getirildi.

Operasyonlarda önemli yere sahip İHA'lar, Kutu Dere Bölgesi'nde bir grup PKK'lıyı tespit etti. Güvenlik güçleri, istihbarat bilgileri doğrultusunda, PKK'lı grubun karların erimesi ile yer değiştireceği bilgisine ulaştı.

Jandarma Özel Harekat timleri, teröristlerin barınakları terk etmesine meydan vermemek için bölgeye 'sızma harekatı' gerçekleştirdi. Kaçış noktaları kapatıldı. Hava destekli operasyon için düğmeye basıldı. Bölgeya Jandarma Timi idirildi. Teröristler, çembere alındı.

Sığınak yakınlarına kadar giren Jandarma Özel Harekat Timleri, PKK'lılara 'teslim ol' çağrısı yaptı. Teröristlerin ateşle karşılık vermesi üzerine bölge önce helikopterlerle yoğun ateş altına alındı. Ardından timler sığınaklara girdi. Çıkan çatışmada 14 teröristi ölü ele geçirdi. Öldürülenler arasında örgütün üst düzey sorumluları da bulunuyor.

Etkisiz hale getirilen teröristlerin son 2 yıldır Tunceli- Erzincan yolunda güvenlik görevlisinin şehit olmasında, bir askerin kaçırılmasında ve çok sayoda hain saldırıda rol aldığı öğrenildi.

Örgütün kayıp verdiği illerden biri de Hakkâri oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri, Yüksekova kırsalına 2 kez hava destekli operasyon düzenledi. Üs bölgelerine saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen 19 PKK'lı etkisiz hale getirildi.

Operasyonda iki doçka uçaksavar silahı da ele geçirildi. 

Güvenlik güçleri PKK'lı teröristlere her geçen gün ağır darbe indiriyor. Savaş uçakları, cuma günü Irak’ın kuzeyi'ndeki Metina, Zap, Avaşin, Basyan, Kandil ve Hakurk bölgesine hava harekatı düzenlemiş, 16 hedefi vurmuştu. Bombardımanın bilançosu yeni ortaya çıktı. Yapılan incelemelerde, 8 PKK'lının etkisiz hale getirildiği tespit edildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)