banner1198

banner1199

banner1197

Porsuk Çayı kıyısına 'çekirdek çitleyen eşek' heykeli

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen, "Vatandaşlarımızın büyük bölümü Porsuk'un değerini bildiğinden bu konuda çok hassas davranıyor. Onlardan gelen şikayetler üzerine, karikatürize edilmiş bu heykeli koyarak, çevre temizliğine mizahi bir açıdan dikkati çekmek istedik" dedi

GÜNDEM 14.10.2017, 16:16 14.10.2017, 16:22

Eskişehir Büyükşehir Belediyesince kent merkezinden geçen Porsuk Çayı kıyısındaki yeşil alana "çekirdek çitleyen eşek" heykeli yerleştirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, kabuklu yemiş yiyerek Porsuk Çayı ve çevresini kirletenler, artık sahil kısmında "çekirdek çitleyen eşek" heykeliyle karşılaşacak. 

Heykel, kentin en önemli simgelerinden Porsuk Çayı'nın temiz tutulması amacıyla Adalar mevkisine konuldu. 

Porsuk kenarında çekirdek çitleyerek kabuklarını yere atarken karikatürize edilen eşek heykeli, vatandaşlardan ilgi gördü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, yıllar önce Porsuk Çayı'nın temiz tutulması amacıyla "kovadan balık tutan dilenci heykeli"ni hazırladıklarını hatırlattı.

Büyükerşen, "Vatandaşlarımızın büyük bölümü Porsuk'un değerini bildiğinden bu konuda çok hassas davranıyor. Onlardan gelen şikayetler üzerine, karikatürize edilmiş bu heykeli koyarak, çevre temizliğine mizahi bir açıdan dikkati çekmek istedik." ifadelerini kullandı.

ulusal.com.tr
 

Yorumlar (0)
16°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P