banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Reina saldırganına, yakalandığı evdeki 3 kadını 'ödül' diye vermişler

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin İstanbul Esenyurt’ta saldırganı ele geçirdiği operasyona ilişkin bilgiler netleşiyor. Reina katliamını gerçekleştiren Masharipov, ifadesinde oğlunu teslim ettiği 2 kuryenin adresini verdi. Teröristin yanında yakalanan 3 kadının da Masharipov'un 'ödülü' olduğu tespit edildi

GÜNDEM 19.01.2017, 08:42 19.01.2017, 08:50
Reina saldırganına, yakalandığı evdeki 3 kadını 'ödül' diye vermişler

Terör örgütü IŞİD'e katılmak üzere Türkiye'ye gelen ve örgüt hücre evinde tutulan kadınların, yılbaşı gecesi Reina’da 39 kişiyi katleden Abdulkadir Masharipov’a 'ödül' olarak terör örgütü IŞİD tarafından gönderildiği ortaya çıktı.

Masharipov’un IŞİD tarafından gönderilen 3 kadın arasından Senegal uyruklu Dina A.’yı seçtiği ve dini nikâh kıyarak evlendiği öğrenildi.

AŞK NOTLARININ SIRRI ÇÖZÜLDÜ

Habertürk'ün haberine göre, evde yakalanan Somali, Senegal ve Mısır vatandaşı 3 kadınla ilgili bu ülkelerin yetkilileriyle temasa geçildi. Türkiye’ye kaçak girdikleri sanılan ve IŞİD'e katılacakları düşünülen kadınlarla ilgili evde bulunan notlar da dikkat çekti. 

Henüz kimin yazdığı netleşmeyen ve bir kâğıt parçasına yazılmış notta bozuk bir İngilizce ile "Ne istiyorsan onu yap. Artık umrumda olmayacak. Kimseye yardım edemem. Tabii ki kendime de yardım edemem. Ama eğer bunu istiyorsan tamam ama başka bir yerde olacağım” yazdığı görüldü.  

Yazının başında gözüken '7bibi' kelimesi, Arapça 'aşkım' ya da 'sevgilim' anlamlarını taşıyor.  

Evde bulunan bir başka notta ise 'Sen çok delisin', 'Seni seviyorum Dina' yazısı dikkat çekti.

Notun Senegalli Dina A.’nın imzasını taşıdığı sanılıyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P