banner1199

banner1197

banner1203

Rusya'dan Türkiye ve Hollanda'ya çağrı

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Türkiye ile Hollanda arasında yaşanan krizle ilgili iki tarafa da çağrıda bulundu. Pesko, "Hem Türkiye hem de Hollanda'yı itidale ve yapıcı davranmaya davet ediyoruz" dedi. Öte yandan Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Ankara'nın talebi üzerine yapılan görüşmede, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kazakistan'ın başkenti Astana'da yapılması planlanan 3. tur görüşmelere yönelik hazırlıkları değerlendirdi.

GÜNDEM 13.03.2017, 13:55 13.03.2017, 13:56
Rusya'dan Türkiye ve Hollanda'ya çağrı

Türkiye ile Hollanda arasında yaşanan diplomatik kriz hakkında açıklama yapan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, taraflara çağrıda bulundu.

Peskov, "İki ülke arasında yaşanan gerilimin azaltılması için hem Türkiye hem de Hollanda'yı itidale ve yapıcı davranmaya davet ediyoruz" dedi.

'TÜRKİYE VE HOLLANDA'NIN ARABULUCUYA İHTİYACI YOK'

Sputnik Türkiye'nin haberine göre, Rusya'nın iki ülke arasında arabulucu rolü oynayıp oynamayacağına dair soruyu da yanıtlayan Peskov, Ankara ve Amsterdam'ın arabulucuya ihtiyacı olmadığını, iki ülkenin bu krizden çıkabileceğini kaydetti.

LAVROV VE ÇAVUŞOĞLU, ASTANA SÜRECİNİ KONUŞTU.

Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Ankara'nın talebi üzerine yapılan görüşmede, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kazakistan'ın başkenti Astana'da yapılması planlanan 3. tur görüşmelere yönelik hazırlıkları değerlendirdi.

Cuma günü Moskova'da iki ülke liderlerinin başkanlığında yapılan Türk-Rus üst Düzey İşbirliği Konseyi (ÜDİK) toplantısı ışığında Astana sürecini istişare eden Lavrov ve Çavuşoğlu, ateşkesin desteklenmesi ve verimli bir müzakere süreci başlatılmasına ilişkin anlaşmaları da ele aldı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (1)
Nadir Şener Hatunoğlu 3 yıl önce
Taraflardan birinin çıkarı savaşa endeksli ise... Savaşa endeksli anayasa taslağına HAYIR! diyoruz. *matematikçi, bilim uzmanı*