banner977

banner1066

Sinan Oğan'ın konuştuğu kürsüyü deviren kişi serbest

MHP'den ihraç edilmek istenen Genel Başkan adayı Sinan Oğan konferans verdiği İstanbul Bahçeşehir Üniversitesinde saldırıya uğradı. “Hareketin Lideri Devlet Bahçeli” sloganı atan saldırgan, emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı

GÜNDEM 05.03.2017, 11:00 05.03.2017, 14:14
Sinan Oğan'ın konuştuğu kürsüyü deviren kişi serbest

MHP’nin eski Iğdır milletvekili ve Genel Başkan adayı Sinan Oğan, Bahçeşehir Üniversitesi'nde konferans verirken bir kişinin saldırısına uğradı.

“Hareketin Lideri Devlet Bahçeli” sloganı atan saldırgan, Oğan'ın konuşmasını engelleyerek kürsüyü devirdi.

Yaşanan kargaşa sonrası gözaltına alınan saldırgan, emniyette ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

İsminin Ömer Faruk Y. olduğu belirtilen saldırgan hakkında soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Öte yandan, Anadolu Ajansı’nın Oğan’a fiziksel saldırıyı “protesto” başlığı ile duyurması tepki topladı.

Twitter hesabından AA’yı eleştiren Oğan “Adam olun, adam gibi habercilik yapın. Fiziki saldırı ne zamandan beri "protesto" olmuş” ifadelerini kullandı.

Anadolu Ajansı ise Oğan’ı ilginç bir dille eleştirdi. Alaycı bir dil kullanan AA “Şimdi sinirlisiniz, haberin linki burada, sakinleşince okuyun, anlamazsanız tekrar okuyun” yazdı.

AA’nın bu yanıtı sosyal medyada yoğun eleştirilere uğradı. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un müdahalesi ile AA’nın bu twiti sildiği öğrenildi.

Eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, saldırganı serbest bırakan savcının Bekir Bozdağ’ın talimatı ile hareket ettiğini öne sürdü, “Bu saldırı Bekir Bozdağ'a yapılsa bu savcı saldırganı serbest bırakabilir miydi? Bu sorunun cevabını arıyorum” ifadelerini kullandı.


ulusalkanal.com.tr

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P