banner1198

banner1199

banner1197

Son dakika haberleri... AK Partili Mahir Ünal'dan Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu ile kayyum açıklaması

AK Parti'den son dakika Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu açıklaması geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Diyarbakır, Mardin ve Van'a kayyum atanması sonrasındaki açıklamalarına tepki gösterdi.

GÜNDEM 20.08.2019, 13:44 20.08.2019, 13:44
Son dakika haberleri... AK Partili Mahir Ünal'dan Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu ile kayyum açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Üna, "Gezi olayları esnasında “demokrasi sandıktan ibaret değildir” diyen Sn. Gül şimdi “seçimle gelen seçimle gider” demekte. Bu nasıl bir tenakuzdur!" ifadelerini kullandı.

Ünal, "Siz siz olun, PKK’nın değil, halkımızın desteğine talip olun." dedi.

Ünal'ın açıklaması şöyle;
Türkiye’nin uzunca bir zamandır ekonomide, iç ve dış güvenlikte dört ayrı terör örgütü ile verdiği kararlı mücadeleyi, görmezden gelmek Suriye’nin kuzeyinde, Doğu Akdeniz’de yapılmak istenen dizaynları yok saymak, bütün bunların sadece bir bileşeni olan 15 Temmuz saldırısı sonrası oluşan ölüm ve kalım mücadelesi... 
Bütün bu mücadelenin sembolü haline gelen ülke liderimiz Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığının oluşturduğu hatta, maalesef uzunca zamandır karnından konuşan Abdullah GÜL ve Ahmet DAVUTOĞLU da katıldı.
Meselenin üç belediye başkanını görevden almak ve demokrasi duyarlılığı olmadığını biliyoruz. Kayyım atanmasının hukuki ve demokratik altyapısı bellidir.
Gezi olayları esnasında “demokrasi sandıktan ibaret değildir” diyen Sn. Gül şimdi “seçimle gelen seçimle gider” demekte. Bu nasıl bir tenakuzdur!
Demokrasinin ilkeleri duruma ve kişilere göre mi belirlenmektedir? Evet, seçilmiş olmak hukuku ve demokrasiyi yok etmek, terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak hakkı vermez kimseye. İşte bu evrensel bir demokrasi ilkesidir.
Demokrasi, ait olduğu ülkenin bütünlüğü ve bağımsızlığı aleyhine kullanılmaya başlanırsa artık o ülkeye ait bir değer ve gerçek anlamıyla demokrasi olmaz.
Hukuk ise araçsallaşarak ait olduğu ülkeyi zaafa düşürmenin bir silahına dönüşürse o ülkenin hukuku olmaktan çıkar.
Partiler ve siyasiler tabii ki belirli kesimleri kazanmaya dönük pozisyonlar alabilir. Ancak bu ülkede PKK ve onun güdümündeki yapıların gerçek yüzünü en iyi Kürt vatandaşlarımız bilir. Teröre destek çıkarak milletimizin gönlü kazanılmaz.
Siz siz olun, PKK’nın değil, halkımızın desteğine talip olun.


ulusal.com.tr
 

Yorumlar (0)
19°
sisli
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P