banner1199

banner1197

banner1203

Soner Polat: Bakanlarımıza yönelik uygulamalar kabul edilemez

Vatan Partisi Genel Kurultay Divanı Başkanı Polat, "Hollanda'nın tavrı, hangi açıdan bakarsak bakalım dostluk, müttefiklik çerçevesinde değerlendirilemez" dedi.

GÜNDEM 12.03.2017, 10:45 12.03.2017, 19:10
Soner Polat: Bakanlarımıza yönelik uygulamalar kabul edilemez

 Vatan Partisi Genel Kurultay Divanı Başkanı  Emekli Tümamiral Soner Polat, Türkiye’yi birleştiren Vatan Partisi 10’uncu Olağan Kurultayı'nın ikinci gününde Almanya ve Hollanda ile yaşanan "etkinlik" krizine ilişkin açıklamada bulundu. Polat, "Son derece talihsiz bir uygulamadır. Yapılan açıklamalar Avrupa'nın aydınlanma birikimini yansıtmamaktadır" ifadelerini kullandı.

"Duygusal davranışlar diplomasinin önüne çıkıyor. AKP'nin ülkeyi zafiyetlerle yönetmesinden endişe duyuyoruz." diyen Vatan Partisi Genel Kurul Divan Başkanı Polat'ın açıklamaları şöyle:

"Hollanda'nın tavrı, hangi açıdan bakarsak bakalım dostluk, müttefiklik çerçevesinde değerlendirilemez. Son derece talihsiz bir uygulamadır. Yapılan açıklamalar Avrupa'nın aydınlanma birikimini yansıtmamaktadır. Almanya, Hollanda gibi diplomasi geleneği olan iki ülkenin bu davranışları Türkiye'ye yönelik sinsi bir planın ilk aşaması mı?

Bakanlarımıza yönelik uygulamalar kabul edilemez olsa da buna gösterilecek tepkiler Türk Devlet diplomasi geleneğine uygun olmalıdır. Bu şekilde davranırsak Türkiye'nin ulusal çıkarlarını çok daha iyi savunabiliriz. Duygusal davranışlar diplomasinin önüne çıkıyor. AKP'nin ülkeyi zafiyetlerle yönetmesinden endişe duyuyoruz. Türkiye hem bölgesinde hem de küresel devlettir. Aklı selimlik galip gelecektir. Sorunun dostluk çerçevesinde çözüleceğine inanıyoruz."ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (5)
Adil Aydın 3 yıl önce
Türk Milleti, " Liyakatli ve Özverili Yurttaşlarımız "a görev versin. Yaşadığımız kabus sona ersin.
Adil Aydın 3 yıl önce
Hedefimiz, " Milli Hükümet "i iktidara getirmek.
Cengiz Yaprak 3 yıl önce
Soner Polat'ın Kurultaydaki açılış konuşması çok önemli paylaşımını sağlayalım her şeyi anlatıyor.
Nadir Şener Hatunoğlu 3 yıl önce
Bir kitabın tanıtımında şu başlığı kullanmıştım. 'Analitik Düşünce Ve Diplomasi Lisanı'. Bu iki kavramı kişiliğinde yoğurmuş bir politikacı var: Soner POLAT. Her liderden bu kültür düzeyi beklenir. Türk devleti buna layıktır. *matematikçi, bilim uzmanı*
Sinan Erismis 3 yıl önce
Tamamen katiliyorum. Kendi onurunu koruyamayan bir millet, baska güclerin oyuncagina döner;"Ben cocugumu döversem kendim döverim.; cocuguma terbiye vereceksem ben veririm." Hollanda'in tutumu magduriyet yaratma da olabilir!