banner1198

banner1199

banner1197

Şule Perinçek'ten Sabahattin Önkibar'a yanıt

Sabahattin Önkibar Aydınlık Gazetesi'ne veda yazısında Vatan Partisi'ne ve Genel Başkanı Doğu Perinçek'e üstü kapalı bir şekilde Amerikancılık imasında bulundu. Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şule Perinçek'in 2014'teki Amerika ziyaretini hatırlattı ancak ziyaretin içeriği ile ilgili bilgi vermedi. Şule Perinçek'in, Doğu Perinçek adına yaptığı ziyaret, şu anda Fransa ve İtalya'nın sarıldığı "sözde Ermeni Soykırım yalanına" karşı verilen mücadele içindi. İşte Şule Perinçek'in Önkibar'a yanıtı ve o Amerika ziyaretinin ayrıntıları...

GÜNDEM 11.04.2019, 19:44 11.04.2019, 20:02

Bu görüntüler Nisan 2014 yılında Amerika'da çekildi. Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şule Perinçek Amerikan Türk Dernekleri Kurulu'nun etkinliğinde yapıyor konuşmasını... 

Etkinlik, Aydınlık Gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar'ın, veda yazısı ile gündeme geldi. Önkibar, Vatan Partisi Lideri Doğu Perinçek'e Amerika'da dernek tarafından verilen ödülden bahsetti ve “Amerikancı” imasında bulundu.

Peki o ödül, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'e neden verilmişti? Şule Perinçek Amerika'ya neden gitmişti? 

Konuşmayı yapan isim Amerikan Türk dernekleri başkanı Mehmet Toy. Ödül töreninin sebebi ise, Perinçek'in, şimdi batı ülkelerinin yeniden gündeme getirdiği Ermeni Soykırımı yalanına karşı kazandığı zafer. Dernek, Mehmet Perinçek ve Doğu Perinçek’e Ermeni Soykırımı yalanlarını yerle bir ettikleri için, o tarihte yılın ödülünü verdi.

Türk vatanseverliğini temsil eden ve savunan "Amerikan Türk dernekleri"'nin ödülünü almaya Şule Perinçek'in gitmesini nedeni ise Doğu Perinçek ve Mehmet Perinçek'in  ABD emperyalizminin ve FETÖ’nün tertibi nedeni ile yurt dışına çıkış yasağının olmasıydı. 

Önkibarın yazdığı yazıya Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şule Perinçek'ten yanıt gecikmedi.
Şule Perinçek, "Vatan Partisi'ne, Genel Başkanına ve bana yapılacak herhalde en son yapılacak eleştiri ve gönderme “Amerikancı” olduğumuzdur. O günlerde birçok gazeteci de dahil olmak üzere, siyasetçi ve aydın selam vermeye bile çekinirken Perinçek'lere ödül vermenin, üstelik de Ermeni soykırımına karşı mücadeleri nedeniyle ödül vermenin ne anlama geldiğini düşünmek ve anımsamak yeterlidir." dedi.

Şule Perinçek, Önkibar'a "Önümüzde zor günler var. Türkiye'nin başaracağından hiç kuşkum yok. Onun için de doğru yerde durmanın ve değerlendirme yapmak her zamankinden çok önemlidir" sözleriyle yanıt verdi. 

Sabahattin Önkibar, köşesinde “Doğu Perinçek’in “Amerikancı” deyip hücum ettiği Ekrem İmamoğlu, Doğu Perinçek’in vekili olarak Şule Perinçek’i ABD’ye götüren Türk-Amerikan Dernekleri (ATAA) tarafından bile selamlanmadı. Söyleyin bu Ekrem İmamoğlu nasıl Amerikancı?” ifadelerini kullanmıştı. 


ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
14°
sisli
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P