banner1198

banner1199

banner1197

'Süper İmam'ın mal varlığı dudak uçuklattı

SAKARYA'da Terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in ikinci adamı olarak bilinen Cevdet Türkyolu ve 12 akrabasının tüm mal varlıklarına el konulmasına karar verildi. Türkyolu'nun Sakarya'da 24, İzmit'te 3 ve Ankara'da 1 tane olmak üzere toplam 4 şehirde 39 taşınmaz Amerika Birleşik Devletlerinde de 1.8 milyon Dolar parası olduğu tespit edilmişti.

GÜNDEM 26.08.2016, 09:05 26.08.2016, 10:07
'Süper İmam'ın mal varlığı dudak uçuklattı

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'nün ikinci adamı olan 'süper imam' olarak bilinen Cevdet Türkyolu'nun 12 akrabasının gözaltına alınması, aralarında ablası ve eniştesinin de bulunduğu 8 akrabasının tutuklanması sonrasında Türkyolu ve akrabalarının tüm mal varlıklarına el konulması için Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine başvurdu. Başvuru sonrasında mahkeme haklarında soruşturma açılan Cevdet Türkyolu ve 12 akrabasının tüm mal varlıklarına el konulmasına karar verdi. Mahkemenin bu kararı maliye ve tapu müdürlükleri ve Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK)'a bildirilmesine karar verildi.

GAYRİMENKUL ZENGİNİ

Cevdet Türkyolu'nun İstanbul'da 11, Sakarya'da 24, İzmit'te 3 ve Ankara'da 1 tane olmak üzere toplam 4 şehirde 39 taşınmaz mülkü bulunduğu daha önce açıklanmıştı. 1999 yılından beri ABD'de yaşayan Türkyolu, Gülen'in 1999'dan beri ikamet ettiği Pensilvanya'daki malikânenin yanındaki 3 katlı bir villada ailesiyle oturuyor. Türkyolu'nun Pensilvanya civarında 2 ayrı villası daha var. Türkyolu'nun ABD bankalarında ise 1.8 milyon dolar nakit parası bulunuyor.

Türkyolu'nun Sakarya'da yaşayan ve soruşturma kapsamında da gözaltına alınarak tutuklanan ablaları enişteleri ve yeğenlerinin üzerine de taşınmazlar bulunduğu belirtiliyor. Sakarya'da hayvan ticareti yapan Türkyolu'nun 12 akrabasınının mal varlıklarının miktarının yaklaşık 50 milyon lira civarında olduğu ifade ediliyor.Bu arada Cevdet Türkyolu'nun 1999 yılından beri yaşadığı Amerika Birleşik Devletlerinde bir süre önce gündeme gelen mal varlığına da el konulması için çalışma başlatıldığı öğrenildi.

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P