banner1198

banner1199

banner1197

Terör örgütüne ağır darbe

PKK'lılar sığınaktan başını çıkaramıyor, eylem yapamadan etkisiz hale getiriliyor. Mardin, Hakkari ve Şırnak'ta toplam 22 PKK'lı etkisiz hale getirildi. Sınır ötesinde ise ileriyiş devam ediyor. Operasyonlar karşısında terörist ele başlarından Murat Karayılan, panikledi.

GÜNDEM 06.07.2018, 09:10 06.07.2018, 17:03

Terör örgütü PKK, günden güne eriyor. Yapılan operasyon örgütün belini kırıyor. Örgütün bu hali ele başlarından Murat Karayılan'ı panikletti. Bir günde tam 22 PKK'lı öldürüldü...

Güvenlik güçleri, Mardin, Hakkari ve Şırnak'taki teröristleri bozguna uğrattı. Yapılan hava destekli operasyonlarda Mardin'de 2, Hakkari'de 12, Şırnak'ta 8 PKK'lı etkisiz hale getirildi.

TSK'dan haftalık bilanço açıklaması da geldi. Son bir haftada 49 PKK'lı etkisiz hale getirildi. 

Tespit edilen 16 bomba imha edildi, 8 silah mevzi ve sığınak da kullanılmaz hale getirildi.

Irak'ın kuzeyindeki harekat da adım adım ilerliyor.

Mehmetçik, PKK’nın Zagros sahası diye adlandırdığı "Yüksekova-Şemdinli-Çukurca" hattında güvenliği sağladı. Bölgeden yapılan atışlar sona erdi.

Türkiye-Irak sınırından itibaren 40 kilometre içeride güvenli koridor oluşturuldu. Kalıcı üs bölgeleri sayesinde karakollara yönelik saldırılar kesildi.

Bir kısmı Irak toprakları içinde kalan Balkayalar Dağın'da kalıcı üsler kuruluyor. PKK'ya alan daraltma stratejisi hayata geçiriliyor. Dağlar, derin vadiler karış karış aranarak terörden temizlendi.

Bu gelişmeler örgütte paniğe neden oldu. Terörist elebaşı Murat Karayılan'ın telsiz konuşmaları ortaya çıktı. 

- Zagros sahasında denetimin sağlanmasıyla başta Zap ve Kandil olmak üzere İran ve Irak'taki tüm üs bölgeleri tehdit altına girdi.
- Zagros giderse Kandil de, Zap da düşer, ne pahasına olursa olsun alanı terk etmeyin.

Güvenlik güçleri, Hakurk Vadisi'nden Kandil'e uzanan Bradost bölgesinden ilerleyişini sürdürüyor.

ulusal.com.tr

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P