banner1199

banner1197

TGB Genel Sekreteri Okan Özkan oldu

TGB 5. Olağan Kongresi tamamlandı. Genel Başkandan Genel Yönetim Kuruluna (GYK) değişikliklerin yaşandığı kongrenin sonunda, yapılan GYK toplantısında TGB’nin Genel Sekreteri Okan Özkan oldu.

GÜNDEM 02.10.2018, 20:38
TGB Genel Sekreteri Okan Özkan oldu

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) 5. Olağan Kongresi’nde yönetim kademelerinde önemli değişiklikler yaşandı. Kongre sonrası düzenlenen Genel Yönetim Kurulu (GYK) toplantısında, genel merkez görevlendirmeleri yapıldı. Toplantıdaki fikirler ve oylamalar sonucu Okan Özkan, TGB’nin Genel Sekreteri oldu.

Özkan,  “Biz kendimizi ispat ettikçe bir taraftan da görüyoruz, Amerikan emperyalizminin artıkları, FETÖ’sü bir taraftan PKK’sı bir taraftan, diğer çeşitli unsurları bir taraftan bize saldırıyor. İstedikleri kadar TGB’ye yüklensinler, biz Fethullahçıları, PKK’yı tarihin çöplüğüne atacağımıza söz verdik. Bize bağımsızlıkçı olduğumuz için saldırıyorlar. TGB’nin bağımsızlıkçı duruşu olmasaydı hiçbir zaman bize saldırmazlardı. Bize yapılan o saldırılar bizim göğsümüze taktığımız madalyalardır. O saldırılar ancak TGB’yi büyütmeye ve kuvvetlendirmeye yarar" sözlerini dile getirdi. TGB'nin Atatürk Türkiyesi’ni kurana dek mücadele edeceğini söyleyen Özkan, "Yeni mücadele döneminde yepyeni ufukları hep beraber aşacağız" dedi.

Okan Özkan kimdir?
Okan Özkan, 1994 yılının 28 Haziran’ında Bursa’da dünyaya geldi. Ahmet Uyar İlköğretim Okulu’nda öğrenimine başlayan Özkan, liseyi Bursa Ali Karasu Lisesi’nde okudu. Türkiye Gençlik Birliği’nin liseli örgütüne 2011’de son sınıftayken Bursa’da katıldı.
2012 Eylül’ünde İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünü kazandı. TGB İstanbul İl Yönetim Kuruluna 2013 yılında girdikten sonra İstanbul Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü başkanlığı görevini 1 yıl boyunca yaptı. Kulüp başkanlığı döneminde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde, Haziran şehitlerinden Abdullah Cömert’in adıyla alternatif kantin kurulmasına önderlik ederek fakülte öğrencilerinin kapalı kantin ihtiyacının çözülmesini sağladı.

BEYAZIT’TA VATANSEVERLİK BAYRAĞINI YÜKSELTENLERDEN
2014 yılında İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü Birim Örgüt Başkanlığı görevini üstlenen Özkan, PKK’nın açılım sürecinde üniversiteleri ele geçirmeye çalışmasına karşı TGB’nin bağımsızlık ve hürriyet bayrağını Beyazıt kampüsünden yükseltmeye ön ayak oldu.
Kampüs başkanlığının ardından 2015’te TGB İstanbul İl Başkanlığı görevine gelerek 2,5 sene boyunca bu görevi yaptı. İl başkanlığı döneminde üniversitelerde, vatan savaşı sürecinde önemli topluluk etkinlikleri ve eylemler düzenlendi.
TGB Genel Yönetim Kurulu üyeliğini de yürüten Okan Özkan, bir süredir TGB Genel Sekreterlik görevine vekâlet ediyordu. 30 Eylül 2018 tarihinde Ankara'da düzenlenen TGB 5. Olağan Genel Kongre’sinin ardından yapılan Genel Yönetim Kurulu toplantısında Genel Sekreterlik görevine seçildi.
 

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P