O maşet Genelkurmay'dan mı?

Cemaat medyasının amiral gemisi Zaman Gazetesi bugün manşetten duyurduğu haberle genelkurmayın ıslak izmalı balyoz belgelerini mahkemeye gönderdiğini iddia etti. Ancak iddianın yalanlanması uzun sürmedi. Dava avukatı Celal Ülgen, belgelerin davayla bir ilgisi olmadığını kaydetti.

O maşet Genelkurmay'dan mı?

Cemaat medyasının bir yalanı daha 24 saat geçmeden ortaya çıktı.

Zaman Gazetesi bugün yayınladığı haberde genelkurmayın ıslak imzalı Balyoz belgelerini mahkemeye gönderdiğini iddia etti.

Tutuklu komutanların avukatı Celal Ülgen, haberde bahsedilen belgelerin Balyoz Davası ile ilgisi bulunmadığını açıkladı.

Haberde yer alan ve ıslak imzalı olduğu ileri sürülen belgelerin GÖRÜLMEKTE OLAN DAVA ve İDDİANAMESİ ile hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır. Bu haberler, kamuoyunda genel kabul gören komplo ve üretilmiş deliller gerçeğini değiştirmeye ve yaklaşan yüksek askeri şüra ile 6 ağustos 2012 tarihinde görülecek olan davayı etkilemeye yönelik maksatlı çabalardır.

Korkunun ecele faydası olmadığını vurgulayan Ülgen, herkesin balyoz tertibinin üretilmiş dijital verilere dayandığı gerçeği ile yüzleşeceğini belirtti.

İşte Celal Ülgen’in yaptığı o açıklama:

22 Temmuz 2012 günlü bazı basın ve yayın organlarınhda Balyoz Tertibi ile ilgili olarak "ISLAK İMZALI" belgelerin Genel kurmaydan gönderildiğine ilişkin asılsız haberler  YER ALMIŞTIR. 

A) Haberde yer alan ve ıslak imzalı olduğui ileri sürülen belglerin GÖRÜLMEKTE OLAN DAVA ve İDDİANAMESİ ile hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır. 
B) Bu gerçek dışı ve gerçekleri saptırma amacı taşıyan yanlı yayınların; BALYOZ DAVASI HAKKINDA  KAMUOYUNDA GENEL KABUL GÖREN KOMPLO VE ÜRETİLMİŞ DELİLLER GERÇEĞİNİ değiştirmeye ve yaklaşan YÜKSEK ASKERİ ŞÜRA İLE 6 AĞUSTOS 2012 TARİHİNDE GÖRÜLECEK OLAN DAVAYI ETKİLEMEYE yönelik maksatlı çabalardır. 
C) Özellikle Zaman Gazetesi  belgelerden verdiği kupürlerde 2004 ve 2006 yıllarını görmezden gelmektedir. Ancak kamuoyunu aldatmak için "güncelleme"safsatasına sarılmaktadır. 

1) 1. Ordu Komutanı Çetin Doğan 2003 Ağustosunda Emekli olmuştur.
2)  Savcılar iddianamede  Balyoz harekat planı adı verilen sahte belgelerin ve eklerinin 11 ve 17 nolu CD içine Mart 2003 tarihinde yüklendiğini kabul etmektedirler.
3)  Tübitak  bu CD'lere daha sonra herhangi bir veri yüklemenin olanaksız olduğunu raporlarında belirtmişlerdir.
4)  Güncellemenin  2003'ten sonra ve hatta 2006 yılına değin sürdüğünü söylemek BALYOZ diye bir DARBE GİRİŞİMİ  bulunmadığının resmi itirafından başka bir şey değildir. (Biraz zeka lütfen)

D)Konu ile ilgili tek ve hukuksal gerçek  bugüne değin dosyaya içine girmiş 20'den fazla Bilirkişi raporu balyoz tertibini  ORTAYA ÇIKARMIŞ OLMASINA karşın MAHKEMENİN HALA gerçekleri görmemek konusunda direnç göstermesidir. 

E) Türklerin ilginç bir ata sözü vardır. "Korkunun ecele fayda yoktur." Evet GERÇEKLER er geç anlaşılacaktır. Onu gizlemeye, örtmeye, karalamaya çalışanların tüm çabalarına karşın  başta MAHKEME OLMAK ÜZERE HERKES BALYOZ TERTİBİNİN ÜRETİLMİŞ DİJİTAL VERİLERE DAYANDIĞI GERÇEĞİ İLE YÜZLEŞECEKTİR.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
O. Oğuz. - 7 yıl önce
1- 'maşet' ne?
2- türkçe'ye duyarlı biri olarak satır başında, noktadan sonra büyük harfle başlamama bi türlü izin vermedi ulusal kanal.
3- yorum yazmak için 40 takla atmama karşın bi türlü beceremedim; nereye nasıl yazdığınızı görmüyorsunuz. sonunda ayrı bir yerde yazıp buraya yapıştırdım.
4- benden kaynaklanmayan bu sorun için okurlardan özür dilerim.
5- sevgiyle...
Avatar
Mahmut Yeni - 7 yıl önce
bal gibi darbe kalkışması oldu bu ülkede.. kafaları kumdan çıkaralım.. alper görmüş yazmadı mı? nokta dergisi askerler tarafından basılıp darbe günlüklerini yayımladı diye tehditle kapattırılmadı mı? eğer nokta dergisi önünde özgürlük ve sansüre hayır gösterisi yapsaydınız, bu gün haklı olurdunuz.. o gün alkışladınız adrbecileri, cünkü sizin darbenizdi değil mi?
Avatar
Mahmut Yeni - 7 yıl önce
ulusalcıyız diyorsunuz? cetin dogan'ı savunuyorsunuz? adam ne kadar ulusal? damadı hakkında niçin yazı yazmıyorsunuz?