banner1199

banner1197

TOBB ve TÜSİAD'dan ortak açıklama

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneğince ortak açıklama yayımlandı. Açıklamada, "Ekonomimizin temelleri sağlam" vurgusu yapıldı.

GÜNDEM 14.08.2018, 09:29 14.08.2018, 14:04

TOBB ve TÜSİAD ekonomik gelişmelere ilişkin ortak açıklama yaptı. Yayımlanan açıklama ile ekonomide yaşanan sorunların millet ile dayanışma içerisinde aşılacağı vurgulandı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği açıklamasında, reel sektörün zarar görmemesi için atılması gerekli görülen adımlar da sıralandı.

"Merkez Bankası'nın dün sabah likidite yönetimi için attığı olumlu adımların yanı sıra kurun istikrara kavuşması için daha sıkı bir para politikasına geçilmeli, sıkı para politikasını destekleyecek tasarruf tedbirlerini içeren maliye politikası en kısa sürede açıklanmalı, enflasyonun kalıcı olarak düşürülmesi için güven verici somut bir yol haritası bir an önce hazırlanmalı, en önemli ekonomik partner olan Avrupa Birliği ile ilişkiler yeniden olumlu çerçeveye kavuşturulmalı, ABD ve Türkiye mevcut sorunların stratejik ortaklık çerçevesinde diplomasi yoluyla ve ivedilikle çözülmesi için çaba göstermeye devam etmeli. İş dünyası olarak, gerekli önlemlerin uygulanmasıyla ekonomimizin yeniden dengelenerek sürdürülebilir büyüme sürecine süratle döneceğine inancımız tamdır."

Ayrıca, Türkiye ekonomisinde gerek küresel gelişmeler gerekse iç dinamikler nedeniyle hassas bir dönem içinde bulunulduğu işaret edildi. Bu durumun reel ekonomi üzerinde kalıcı bir etkiye neden olmaması için gerekli tedbirlerin gecikmeden alınması gerektiği belirtildi.

Açıklamada, hükümetin ekonomik programının hedefleri ve alınmakta olan önlemlerin başarısı için iş dünyasının azimle destek olmaya kararlı olduğu ifade edildi.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
14°
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P