banner1199

banner1197

Trump'tan sert İran açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, bu kez İran ile birlikte Tahran'la ekonomik ilişkileri olan ülkeleri de tehdit etti. Trump, "İran'la iş yapanlar ABD'yle iş yapamayacak" dedi. Trump'ın tweetinin ardından Alman otomotiv firması Mercedes 'İran'la faaliyetleri durdurma' kararı aldı.

GÜNDEM 07.08.2018, 12:42 07.08.2018, 17:19

Washington'un İran'a yönelik yaptırımları başlatmasıyla, ABD Başkanı Donald Trump ilk tweetini attı.  "İran ile iş yapan ABD ile yapmayacak"  dedi. 

Yabancı şirketlerin İran'ın otomobil sektörüne girmesini önleyecek yaptırımlar ve Trump'ın tweeti sonrası Mercedes firması 'İran'la faaliyetleri durdurma' kararı aldı. 

Alman otomotiv firması Mercedes, ABD'nin ekonomik yaptırımları nedeniyle İran ile olan tüm faaliyetlerini ikinci bir emre kadar tamamen durdurduğunu açıkladı.

Daha önce İran ile sınırlı düzeyde faaliyet gösteren Mercedes sözcüsü, Fransız basınına açıklamalar yaptı. Sözcü "Uygulanan yaptırımlar uyarınca İran ile faaliyetlerimizi ikinci bir emre kadar durdurduk,  başta nükleer anlaşmanın geleceği olmak üzere siyasi gelişmeleri yakından izliyoruz" dedi.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P