banner1199

banner1197

banner1203

TSK: 16 hedef imha edildi

Türk Silahlı Kuvvetleri, Hakkâri ve Irak Kuzeyi'ne hava harekâtı düzenledi. Operasyonda 16 hedefin imha edildiği duyuruldu.

GÜNDEM 04.11.2015, 12:24 04.11.2015, 12:28
TSK: 16 hedef imha edildi

Genelkurmay Başkanlığı, Dağlıca ve Kuzey Irak'taki Avaşin-Basyan bölgesinde tespit edilen PKK'lı teröristlere ait mevzii, mağara, sığınak ve barınma alanlarına yönelik olarak icra edilen hava harekatı sonucunda toplam 16 hedefin imha edildiğini açıkladı. Hakkari Yüksekova'da ise devam eden operasyonlarda 4 PKK'lı teröristin öldürüldüğü belirtildi.

YÜKSEKOVA'DA 4 PKK'LI TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ
Hakkari Yüksekova’da devam eden operasyonda, 4 PKK'lı terörist ölü olarak ele geçirildi. Bölgede yapılan aramada bir Biksi Makineli Tüfeği ve 250 adet Biksi Makineli Tüfeği fişeği, 3 Kaleşnikof Piyade Tüfeği, 2 el bombası, bir telsiz ve bir adet uyku tulumu bulundu.

ÇUKURCA'DA 2 PKK'LI TESLİM OLDU
Hakkari Çukurca’da PKK terör örgütünden kaçan 2 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.

MARDİN VE KARS'TA 13 KİŞİ GÖZALTANI ALINDI
Mardin Nusaybin’de 10, Kars Digor’da 3 olmak üzere toplam 13 kişi, PKK terör örgütüne 'Yardım ve Yataklık Yapmak' suçundan gözaltına alındı.

SARIKAMIŞ'TA SIĞINAKTA 150 KİLOGRAM EYP ELEGEÇİRİLDİ
Kars Sarıkamış’ta icra edilen operasyonda, PKK terör örgütü tarafından kullanılan sığınakta; 2 büyük tüp ve 3 plastik bidon içerisinde yerleştirilmiş, patlamaya hazır vaziyette toplam 150 kilogram El Yapımı Patlayıcı, 6 adet elektrikli fünye, 4 top kablo (400 m), 1 adet akü, 5 adet büyük pil, bir çift araç plakası, muhtelif cins ve miktarda gıda, yaşam ve sağlık malzemesi ele geçirildi.

3 ADET EL YAPIMI PATLAYICI İMHA EDİLDİ
Şırnak'ta 1, Batman Sason’da 1, Hakkari Şemdinli'de de 1 olmak üzere toplam 3 adet el yapımı patlayıcı, yapılan yol kontrol faaliyetleri esnasında bulunarak imha edildi. DHA

Yorumlar (2)
TC Yaşar Öztürk 4 yıl önce
HEP DUA EDİYORUZ ; YAŞASIN ATATÜRK'ÇÜ KAHRAMAN TÜRK ORDUMUZ !!!!!
Su 4 yıl önce
Suriyede turkiyeye cok bitisik nerdeyse ulke kadar yer pyd nin elinde. ABD den
Mi cekiniliyor multecileri gorduk ABD nin ne yaptiginida