banner1198

banner1199

banner1197

TSK: 35 terörist etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri, en kritik noktalarda operayonlarını sürdürüyor. Bir hafta içerisinde 35 PKK'lı etkisiz hale getirildi. 21 sığınak ve barınak da imha edildi.

GÜNDEM 03.03.2017, 11:51 03.03.2017, 17:26
TSK: 35 terörist etkisiz hale getirildi

Genelkurmay Başkanlığı bölücü terör örgütüne yönelik yürütülen operasyonların haftalık bilançosunu açıkladı.

Başta  Şırnak, Hakkari, Tunceli, Diyarbakır, Bitlis, Mardin, Ağrı olmak üzere kritik noktalara operasyon yapıldı .35 PKK'lı etkisiz hale getirildi. 12 adet EYP, 17 piyade tüfeği, 1 keskin nişancı tüfeği, yaklaşık 900 kg amonyum nitrat bulundu.

Teröristler tarafından kullanılan 21 sığınak, mağara ve depo da imha edildi. Operasyonlar neticesinde mavi listede aranan  Mardin Eyalet Sorumlusu ile sözde Mardin Eyaleti kadın sorumlusu 2 terörist etkiz hale getirildi.

Bu operasyonlar sayesinde teröristler büyük ölçüde saldırı kabiliyeti kaybetti, tutunacak güçleri kalmadı.

Operasyonlar aralıksız sürüyor.  Ağrı'da suikast hazırlığında olan 3 PKK'lı saldırı yapamadan yakalandı.  İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Tutak Belediye Başkan Vekili Kaymakam Erkan İsa Erat'a  suikast hazırlığında olan 3 teröristi tespit etti.

R.O., İ.O. ve M.S.O. evlerine düzenlenen baskınla gözaltına alındı. 

Yine Ağrı'da Tendürek bölgesinde PKK'ya hava destekli operasyon yapıldı. Güvenlik güçleri, zor hava koşullarına rağmen örgüte büyük darbe indirdi. Tespit edilen 15 mağara imha edildi. Derinliği 60 metrenden fazla olan mağarada 57 büyük LPG tüpü bulundu.

PKK'lıların gün geçtikçe bitme noktasına geldiği Tunceli Aliboğazı bölgesine de “ŞEHİT PİYADE ER NAZMİ YILDIZLI-71 OPERASYONU” yapıldı.  

13 adet sığınak ve 3  mağara bulundu. 12 kg’lık tüp, 2  basma düzenekli EYP,  800 kg muhtelif gıda ve çok miktarda yaşam malzemesi tespit edildi.

Bu görüntüler de 25 Şubat'ta Bitlis'te Jandarma Bölge Komutanlığı tarafından yapılan operasyon anlarına ait. Kar kalınlığının yer yer 2 metreyi bulduğu Sehi Bölgesi'nde 10 PKK'lı etkisiz hale getirilmişti. 

Sığınakta yakalanan bir PKK'lnın gizlendiği yerden çıkarılması da kameralar tarafında kaydedildi. Sığınak ve barınaklarda ise çok sayıda silah ve mühimmat bulundu.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P