banner1198

banner1199

banner1197

TSK'nın açıklaması Erdoğan'ın bilgisi dahilinde

Türk ordusuna kumpas Milli Güvenlik Kurulu gündemine taşındı. Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, MGK toplantısında Ergenekon ve Balyoz tutsakları için yeniden yargılama beklentisini dile getirdi. Genelkurmay'ın "TSK personeliyle açıklaması da Başbakan Erdoğan'ın bilgisi dahilinde yapıldı.

GÜNDEM 28.12.2013, 12:47 28.12.2013, 16:22
 TSK'nın açıklaması Erdoğan'ın bilgisi dahilinde

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının ardından, Başbakan'ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan'ın "Cemaat Türk Ordusu'na kumpas kurdu" sözleri Milli Güvenlik Kurulu'na da yansıdı. Konuyu gündeme Genelkurmay Başkanı Necdet Özel getirdi.

Özel, MGK toplantısında Ergenekon, Balyoz ve Askeri Casusluk davalarının gözden geçirilmesi ve yeniden yargılama beklentisini dile getirdi.

Özel'in, Türk Ordusu'nun yagılandığı davalarda delil üretimi, tapelere eklemeler yapılması, bilgilerin basına sızdırılması ve kamuoyunun yönelendirilmeye çalışılmasını da MGK gündemine sundu.

Genelkurmay'ın dünkü açıklaması için de bir süredir hazırlık yapıldığı ve açıklamanın Başbakan Erdoğan'ın bilgisi dahilinde yapıldığı bildirildi.

Genelkurmay'ın dünkü açıklamasında Türk Ordusu subaylarının yargılandığı davaların yakından takip edildiği belirtilmişti.

ulusalkanal.com.trYorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P