banner1002

Türk gençliğinden devlet vazifesi

TGB, Türkiye’nin yurt içinde ve sınır ötesinde emperyalizme ve uzantısı terör örgütlerine karşı yaptığı kararlı mücadeleyi 1. ağızdan dünya gençliğine anlatacak. Ülkenin dış güçlerce bozulmaya çalışılan imajını onaracak. Atatürk Türkiye’sinin çağdaş birikimini gösterecek.

Türk gençliğinden devlet vazifesi

Türkiye Gençlik Birliği (TGB), ‘Emperyalist saldırganlığa, teröre ve geleceksizliğe karşı’ dünya gençliğini Türkiye’de topluyor. Uluslararası Anti-emperyalist Gençlik Buluşması düzenliyor.
 
TGB Genel Başkanı Cem Dikmen’in basın açıklaması ile duyurduğu Uluslararası Anti-emperyalist Gençlik Buluşması 17-23 Mart tarihlerinde Türkiye’de yapılacak.İstanbul ve Ankara olmak üzere iki ayaklı planlanan etkinliğe 25 ülkeden 70’i aşkın genç temsilci katılacak.

DÜNYANIN EN MÜCADELECİ GENÇLERİ TÜRKİYE’DE
İstanbul’da başlayıp Ankara’da tamamlanacak olan programın birinci gününde İstanbul Bakırköy Leyla Gencer Opera Sahnesinde büyük ve halka açık birşölen yapılacak. Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek’in ve Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun da katılacağı buluşmada Rusya’dan Şili’ye, Arjantin’den Nepal’e kadar farklı coğrafyaların gençliği hazır bulunacak.
Buluşma, ikinci gününde Dünya Antiemperyalist Gençlik Birliği’nin (DAGB) kurultayını da kapsayan bir gençlik forumu ile devam edecek.Siyasal temaslar, kültürel-sanatsal etkinlikler ve turistik merkezlere ziyaretlerle ilerleyecek olan program 4 gün boyunca İstanbul’da sürecek. Gençler 5. ve son gününde ise dünyanın dört bir yanından gelen katılımcıları Ankara’ya Anıtkabir’e, Atatürk’ün huzuruna götürecek.

‘HAKLILIĞIMIZI DÜNYAYA ANLATMAK VAZİFEMİZDİR’
Dünya gençliğinin emperyalizme ve teröre karşı tek yumruk olacağı buluşmanın tüm mazlum milletlere umut olacağını söyleyen TGB Genel Başkanı Cem Dikmen,“Türk gençliği yine devlet görevi görüyor. Ülkemizinemperyalizme ve kuklası terör örgütlerine karşı verdiği mücadeleyi birinci ağızdan uluslararası kamuoyuna anlatacağız. Türkiye’nin dış güçlerce bozulmaya çalışılan imajını onaracağız. Kendimizi vatan savaşının cephe gerisindeki maddi gücü olarak görüyoruz. TGB, Gençlik Kara Kuvvetidir. Vatanımızın haklı mücadelesini sorumlulukla dünya gençliğine anlatacağız. Atatürk Türkiye’sinin çağdaş birikimini özveriyle yansıtacağız. Vazife başındayız. “ diyerek genç, yaşlı herkesi 18 Mart’taki büyük açılışa davet etti.

“AMERİKA’YI KORKUTMAK İÇİN TÜRKİYE’YE GELİYORUZ”
Dünyanın dört bir tarafından Türkiye’ye gelecek olan anti-emperyalist gençlik örgütlerinden gençler ise buluşmayla ilgili düşüncelerini Aydınlık’aanlattılar.Bangladeş, Irak, Filistin ve İsviçre’den gençler şöyle konuştu:
Irak Gençlik Birliği:Uluslararası Anti-emperyalist Gençlik Buluşması ile komşularımızla Türkiye’de bir araya geleceğiz. Bölgemizde sıcak savaşın yaşandığı bu günlerde biz de bölge gençliği olarak emperyalizm destekli teröre ve saldırganlığa karşı tavrımızı kararlılıkla göstereceğiz. Amerika’ya karşı bölge gençliği olarak birleşeceğiz. Bu buluşma bölge gençlerinin birliğine hizmet edecek. Bölge gençlerinin birliği Amerika’yı korkutacaktır.
Bangladeş Gençlik Birliği: Türkiye’de böyle bir etkinliğe katılacak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Hem Türk gençliğiyle hem de Türk halkıyla bizi kaynaştıracak olan bir etkinlik bu. Biz daha önce ülkemizde misafir etmiştik TGB’li arkadaşlarımızı, şimdi bizler de onların misafiri olacağız. Heyecan verici bir buluşma olacak.
Filistin Gençlik Birliği: Amerikan emperyalizmine ve İsrail siyonizmine karşı Türk gençliği ve dünya gençliği bu etkinlik ile bir araya geleceğiz. Gençliğin mücadeleci ruhunu yansıtacağız. Filistin davasını Türk gençlerinin sahiplenmesi bizim için çok değerli. Emperyalizme karşı direnen halkların bayrağını hep birlikle yükselteceğiz bu etkinlikte.
İsviçre Komünist Partisi:Buluşmaya biz de katılacağız. Çünkü mevcut tarihsel safhanın ana sorununun emperyalizm olduğunu, bağımsız uluslar arasında barışçıl işbirliğine dayanan çok kutuplu bir dünya düzeni için emperyalizmle savaşmamız gerektiğini düşünüyoruz. Bu buluşma Türkiye gerçekliğini daha iyi tanımamızı sağlıyor.

BULUŞMANIN SİMGESİ GENÇLİK KARARLILIĞI
TGB’liler, yanan bir meşaleden oluşan etkinlik logosu için gençliğin kararlılığını simgelediğini söylüyor.  Etkinliğin afişinde bulunan karikatürün çizimide TGB Bursa yöneticisi Burhan Kurtulmuş Aytoslu’ya ait. Afişte ise ‘gençler dünyadan emperyalistleri, işbirlikçileri, gerici ve bölücü terör örgütlerini süpürüyor’ mesajı veriliyor.

BÜTÜN ÜNİVERSİTELERDE YAYGIN DUYURU
Uluslararası anti-emperyalist gençlik buluşması için üniversitelerde de çalışmalar yürüyor. Üniversitelerin panoları gençliği birleştirecek buluşmanın afişleri ile donatılıyor, bildiriler dağıtılıyor ve tüm üniversite gençliği buluşmaya davet ediliyor.
 
 


Etiketler; #izmir
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.