banner1199

banner1197

Türkiye, nükleer hedef! İncirlik'te 50 nükleer bomba var

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı, E. Hava Pilot Tümgeneral Beyazıt Karataş “İncirlikte Nükleer Tehlike, Türkiye’de Nato ve ABD Varlığı” konulu basın açıklaması yaptı.

GÜNDEM 24.10.2017, 15:35 24.10.2017, 20:51
Türkiye, nükleer hedef! İncirlik'te 50 nükleer bomba var

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı, E. Hava Pilot Tümgeneral Beyazıt Karataşİncirlikte Nükleer Tehlike, Türkiye’de Nato ve ABD Varlığı” konulu basın açıklaması yaptı. 

Tümgeneral Beyazıt Karataş tarafından yapılan açıklama şöyle;

GİRİŞ
Bu basın toplantısında; Öncelikle 1951 yılından günümüze kadar Türk-Amerikan ilişkilerinde önemli bir yer tutan, 1954 yılında yapılan ilk anlaşmadan, 1969 yılında imzalanan gizli anlaşmaya, 1974 Kıbrıs Barış Harekatından sonra ABD tarafından Türkiye’ye uygulanan ambargo nedeniyle 1975 yılında ABD kullanımındaki üslerinin kapatılmasına, 1980 yılında imzalanan Savunma Ekonomik İşbirliği Anlaşması (SEİA) ile kullanımına devam edilen Türkiye ve Amerika tarafından müşterek kullanılan İncirlik Hava Üssü ile ilgili  bilinen bilinmeyen bazı önemli konuların yanısıra,özellikle Türk Kamuoyunun yakından ilgileneceği “İncirlik’te Nükleer Tehlike” boyutundan bahsedip,Üs’de bulunan nükleer bombalara ilişkin güncel  bilgiler vereceğim.
Ayrıca, konunun bir bütün olarak ele alınması ve daha iyi anlaşılması için yine büyük ilgi uyandıracak “Türkiye’deki NATO ve ABD Varlığına” ait son durumu sizlere aktaracağım.

İNCİRLİK’TE NÜKLEER TEHLİKE
2009 yılında NATO’da yapılan görüşmeler sonrası nükleer caydırıcılık bahane edilerek NATO’nun bazı ülkelerinde bulunan ve eski nesil olduğu ifade edilen uçaklardan atılabilen “B61-3/4”nükleer bombaların, yeni nesil olduğu belirtilen yine uçaklardan atılabilen “B61-12” tahrip gücü çok yüksek olan termonükleer bombalarla değiştirilmesi Avrupa ve Türkiye’de konuşlandırılması kabul edilmiştir. 
Açık kaynaklardan elde edilen bilgilere göre; Bu plan doğrultusunda yeni nesil uçaklardan atılabilen “180 adet B61-12”termonükleer bomba 70 adet İtalya, 50 adet Türkiye,  20 adet Almanya, 20 adet Belçika ve 20 adet Hollanda olmak üzere “5 NATO” üyesine   yerleştirilmiştir. Ayrıca ABD’nin 8-12 milyar dolarlık bir bütçeyle 400-500 adet nükleer bombayı uçak gemilerine ve denizaltılara yerleştirileceği ifade edilmiştir.
2015 yılında Alman televizyon kanalı ZDF’ye konuşan ve Pentagon belgelerine dayanarak verdiği bilgilerde Amerikan Bilimler Konfederasyonu üyesi nükleer  fizikçi Hans Kristensen, ABD unsurlarının bulunduğu Türkiye’deki İncirlik Üssünde nükleer modernizasyon kapsamında yeni nesil nükleer bombaların yerleştirileceği“21 Sığınağın" bulunduğu “Nato Sahasının” güçlendirildiğini ifade etmiştir.
Yine açık kaynaklardan elde edilen bilgiler ve uydu görüntülerinden; Nükleer bombaların Türkiye dahil Avrupa’da yerleştirilmesi düşünülen hava üslerine ilişkin gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması için alt yapı inşaatlarına 2015 yılının ilk yarısında başlandığı, 2015 yılı sonlarında tamamlandığı, ABD’nde devam eden uçuş test atışları biten bombaların 2017 yılı başından itibaren Türkiye’de İncirlik Üssüne yerleştirilmeye başlandığı anlaşılmaktadır.
Yerleştirildikleri üslerde bulunan nükleer bombaların ABD ve bazı ev sahibi ülke uçakları tarafından atılması hedeflenmiştir. Türkiye’de İncirlik’te bulunan nükleer bombaların ise ABD F-15 ve F-16 uçakları tarafından atılması planlanmıştır. Türkiye’nin kendi  F-16 uçakları ile nükleer bomba atılması önerisinin kabul edilmediği anlaşılmaktadır
Alman ZDF kanalına konuşan Hans Kristensen, kısa bir zaman içinde Avrupa ve Türkiye’de konumlandırılacak nükleer bombaların modernize edilen bombalar olmadığını, çok işlevli yeni bir nükleer silah olduğuna vurgu yapmıştır. Kristensen, B61-12 nükleer bombaların “Hiroşima’ya atılan atom bombasının asgari dört katı gücünde ortalama 50 kiloton” yıkıcı bir güce sahip olduğu, bu bombaların birden çok bomba işlevi gördüğü, yer altı ve üssündeki hedefleri yok etme gücüne sahip olduğunu vurgulamıştır.

TÜRKİYE NÜKLEER HEDEFTİR
2009 yılında NATO’da alınan bir kararla daha önce yine topraklarımızda İncirlik’te konuşlandırılan nükleer bombaların yeni nesil nükleer bombalarla değiştirilmesini ABD’nin baskısı ile kabul eden Türkiye,  anlaşıldığı ve görüldüğü gibi bu kararı ile nükleer savaşta ülkemizi nükleer tehdit altına diğer bir deyişle “nükleer hedef” konumuna getirmiştir.

İNCİRLİK ÜSSÜ MERKEZLİ ÖNEMLİ TARİHİ OLAYLAR
1951 yılında inşaatına başlanan ve 1954’de tamamlanan üs, ABD’nin dünya çapında “Ana Harekât Üssü statüsü” verdiği az sayıda üsten biridir ve bin millik (1800 Km.) harekât yarıçapıyla Amerikan Hava Kuvvetleri’nin Karadeniz, Doğu Akdeniz ve Ege ile birlikte asıl Basra ve Hazar petrol bölgelerini kapsayan bölgede kontrolü sağlamasına önemli katkı sağlamaktadır.
1958 yılında Almanya’dan gelen Amerikan deniz piyadelerinin “Türk hükümetinin iznini”bile beklemeye gerek duymadan İncirlik üssünden Ürdün’e gitmelerine sahne olmuştur. 1958 yılında ABD’nin Lübnan müdahalesinde etkin bir şekilde kullanılmıştır.
01 Mayıs 1960 tarihinde Amerikan Pilotu Gary Powers yönetimindeki bir Amerikan U–2 uçağı Sovyetler Birliği toprakları üzerinde casusluk uçuşu yapmak üzere İncirlik üssünden havalanmış ve uçak Sovyetler tarafından düşürülmüştür. Türkiye bu önemli olayı “uçak düşürüldükten üç gün sonra” yine Sovyet makamlarının açıklamalarıyla öğrenmiştir.
1978 yılında, İsrail’in Filistin Tel-Zaatar kampını bombalaması olayında ABD İncirlik Üssünden lojistik destek vermiştir. 
1986 yılında Libya’nın bombalaması sırasında ABD,İncirlik Üssüne intikal eden F–111 uçaklarını da kullanmıştır.
1991 yılındaki Birinci Körfez Savaşından 2003 yılındaki Irak’ın işgaline kadar olan 12 yıl boyunca İncirlik Üssü “Kuzeyden Keşif Harekatı/Çekiç Güç” için yoğun bir şekilde kullanılmıştır.
ABD’nin 11 Eylül olaylarını bahane ederek gerçekleştirdiği Afganistan işgalinde “ele geçirdiği El–Kaide elemanlarının” CIA ajanları tarafından seyyar sorgu merkezi olarak İncirlik Üssünü kullandığı bilinmektedir.
IŞİD’le mücadele kapsamında 2013 yılından itibaren PKK/PYD/YPG/YPJ terör örgütlerine İncirlik’ten destek vererek “Türkiye’nin güvenliğini” göz göre ihlal etmektedir. 
15 Temmuz 2016 tarihinde “Amerikan-CIA destekli FETÖ/PDY Darbe Girişimi” sırasında 10’ncu Tanker Üs Komutanlığı-İncirlik Üssünde konuşlu tanker uçakları ile darbeci F-16 uçaklarına havada yakıt ikmali yapılarak uçakların inmeden saatlerce uçması sağlanmıştır.
 
TERÖR YUVASI İNCİRLİK, KÜRECİK FÜZE SAVUNMA RADARI İLE DİYARBAKIR HAVA ÜSSÜ ABD KULLANIMINA KAPATILMALIDIR
PKK/PYD/YPG/YPJ’ye FETÖ/PDY’ye yani terör örgütlerine açık destek veren ABD, 15 Temmuz darbe girişimini yapan FETÖ/PDY terör örgütünün elebaşına 1999 yılından itibaren ev sahipliği yapmakta ve çok açık bir şekilde 15 Temmuz darbe girişiminin arkasındadır. Sonuç olarak;
1. Nükleer silahlarını baskıyla Türkiye’ye yerleştirerek “Türkiye’yi nükleer hedef” haline getiren, “terör örgütlerine destek” veren ve bunlar için İncirlik Üssünü kullanan, bugüne kadar kendisine anlaşmalarla sağlanan hakları ihlal ederek  burayı bir “terör yuvası” haline getiren “ABD’ye İncirlik Üssünün kapatılması”(Fotoğraf-1,2,3,4),
2. 2011 yılı sonu 2012 yılı başından itibaren NATO maskesiyle Malatya/Kürecik’e konuşlandırılan  “füze savunma radarının kapatılması” (Fotoğraf-5),
3.01 Ekim 2015 tarihinden itibaren sözde Arama-Kurtarma maksadıyla Diyarbakır Hava Üssünde bulunan 3 Silahlı Helikopter, 2 Silahlı Ulaştırma Uçağı ile 500-1000 ABD askerinin kaçak olarak adlandırdığımız “Diyarbakır Hava Üssünü kullanmasına son verilmesidir” 
                                                                                                           

HABER: UFUK AKKAYA – KAMERA: AKIN KARA
ulusal.com.tr
TÜRKİYE’DEKİ NATO VE ABD VARLIĞI1.  Müttefik Kara Komutanlığı-İzmir (NATO-ABD)
2.  Çabuk İntikal Kolordusu (3.Kolordu Komutanlığı)-İstanbul (NATO-ABD)
3.  Barış İçin Ortaklık Eğitim Merkezi-Ankara (NATO)
4. Terörle Mücadele Mükemmeliyet Merkezi-Ankara (NATO)
5.  ABD Savunma İşbirliği Ofisi (ODC-Turkey)-Ankara(ABD)
6.  NATO AWACS arafından kullanılan Konya Hava Üssü-Konya (NATO)
7.  ABD tarafından da kullanılan Mersin Limanı(ABD)
8.  39.Hava Üs Komutanlığı (39.Air Base Wing)-İncirlik(ABD)
9.  İspanya PATRIOTHava Savunma Bataryası-İncirlik (NATO)
10. İtalyan ASTER-30 Hava Savunma Bataryası-Kahramanmaraş(NATO)
11. Füze Savunma Radarı-Kürecik (NATO-ABD)
12. Yedek Uçuş Meydanı (Emercensi)-Erhaç/Malatya(ABD)
13. Füze Savunma Radarı Komuta Merkezi-Diyarbakır (NATO-ABD)
14. ABD Arama-Kurtarma (MAK) Birliği-Diyarbakır(ABD)
15. Yedek Uçuş Meydanı (Emercensi)-Batman(ABD)


ulusal.com.tr

Yorumlar (1)
Mahmut 2 yıl önce
ABD ile tüm bağlantılar kesilmeli ve ülkemizden KOVULMALIDIR, hatta nato dan bile ayrılınmalı dır.
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P