banner1199

banner1197

banner1203

Valilik açıkladı: Üst düzey örgüt mensupları öldürüldü

Tunceli Valiliği, Ovacık'ta yapılan operasyonlarda aralarında üst düzey örgüt elamanlarının da olduğu çok sayıda PKK'lı teröristin etkisiz hale getirdiğini açıkladı.

GÜNDEM 19.09.2015, 09:44 19.09.2015, 09:48
Valilik açıkladı: Üst düzey örgüt mensupları öldürüldü

Tunceli Valiliği, Ovacık İlçesi kırsalında PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için düzenlenen ve şehit polis memuru Aydın Nazillioğlu'nun adının verildiği operasyonda araların da üst düzey örgüt mehsuplarının da bulunduğu çok sayıda terörstin öldürüldüğünü açıkladı. 

Açıklamada şöyle denildi; "16 Eylül 2015 günü Ovacık İlçesi kırsalında vatandaşlarımızın seyahat özgürlüğünü yol kesmek suretiyle engelleyen terörist gruplara yönelik sürdürülen çalışmalar neticesinde güvenlik güçlerince icra edilen ve Hava Kuvvetleri unsurlarının da etkin olarak kullanıldığı, 'Şehit polis memuru Aydın Nazillioğlu' operasyonunda söz konusu bölgede eylem hazırlığı içerisinde olan ve aralarında üst düzey örgüt mensuplarının da bulunduğu çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir.İlimizde vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini tehdit eden unsurlara yönelik sürdürülen operasyonel faaliyetlere kararlılıkla devam edilmektedir. Kamuoyuna duyurulur." (DHA)

Yorumlar (0)