banner1005

Vatan Partisi adına TRT konuşmasını gençlik lideri Cem Dikmen yaptı

Vatan Partisi İzmir Milletvekili Adayı, gençlik lideri Cem Dikmen partisi adına TRT Haber kanalında propaganda konuşmasını yaptı

Vatan Partisi adına TRT konuşmasını gençlik lideri Cem Dikmen yaptı

Vatan Partisi İzmir Milletvekili Adayı, gençlik lideri Cem Dikmen partisi adına TRT Haber kanalında propaganda konuşması yaptı.

İşte Dikmen'in konuşması:
Değerli Vatandaşlarımız,
Sizleri Vatan Partisi adına saygı ve sevgiyle selamlıyorum.
İsmim Cem Dikmen. Türkiye Gençlik Birliği’nin 5. dönem Genel Başkanı ve Vatan Partisi İzmir 2. bölge Milletvekili adayıyım.

Değerli vatandaşlar,
Vatan Partisi, 24 Haziran seçimlerine Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek ve Türkiye’nin her seçim bölgesinden alanlarında uzman 600 Milletvekili adayı ile giriyor.
600 adayın 208’i ise büyük tecrübelerden geçmiş ve daha önce milyonlara önderlik etmiş genç adaylardan oluşuyor.
Vatan Partisi, bu zor şartlarda ve olağanüstü koşullarda, vitrine süs olması için değil Türkiye’yi yönetmesi için seçimlere gençlerle girmektedir.
Gençler, Türkiye’nin hemen her seçim bölgesinden liste başlarında görev almaktadır.

Değerli yurttaşlar,
Türk milleti, seçeneksizliğe mahkum değildir.
16 yıllık iktidarları süresince toplumu kutuplaştıran, ekonomiyi dışa bağımlı hale getiren, terörün yeniden palazlanmasına zemin hazırlayan AKP iktidarına mahkum değilsiniz. Yine, tek vaadleri bu iktidarın karşısında yer almak olan yetersiz ve programsız muhalefetlere de mahkum değilsiniz.
Üçüncü bir yol, üçüncü bir seçenek mevcuttur. O seçenek; karşılaştığı bütün zorluklarda partisini ya da kendisini değil en başa Türkiye’nin ve Türk milletinin çıkarını koyan Doğu Perinçek ve Vatan Partisi’dir.
Türk milletinin bu darboğazdan, ekonomik depremlerden, siyasi krizlerden ve terörden kurtuluş seçeneği hazırdır. İşte Vatan Partisi olarak siz değerli vatandaşlarımıza bu çözümü sunuyoruz.

1. Sözümüz: Üretim ekonomisini kuracağız
Programına üretim ekonomisini koyan tek parti Vatan Partisi’dir.
Planlı ve Karma ekonomiyle Türkiye’miz Atatürk zamanında olduğu gibi dünyanın en hızlı gelişen ekonomilerinden biri haline gelecektir.
Vatan Partisi iktidarında;
Hortumlanan kaynaklara el koyacak ve milletin kaynağına dönüştüreceğiz.
Hızla özelleştirmelere son verecek ve kritik sektörleri derhal kamulaştıracağız.
Küçük ve Orta sanayiciye destek ile üretimi artıracak, işsizliğe engel olacağız.
Taşeron uygulamasını kaldıracağız. Sözleşmeli personele, mevsimlik işçilere kadro vereceğiz.
Çiftçimizi ucuz mazot, faizsiz kredi, ucuz tarım ilacı, ucuz gübre, ucuz tohumlukla destekleyeceğiz. Mazotu 2 liradan vereceğiz. Çiftçiyi tefecinin ve aracının elinden kurtaracağız.

Değerli yurttaşlar,
İktidara geldiğimizde ilk önce milletvekili maaşlarını, en yüksek devlet memuru maaşına kadar yani yarı yarıya düşüreceğiz.
Tasarrufu meclisten başlatacağız.
Milletimiz darboğazın içindeyken hiçbir devlet yetkilisinin sefa sürmesine müsaade etmeyeceğiz.
Doğu Perinçek önderliğinde üretenlerin yönetimini kuracağız. Milletimize bunun sözünü veriyoruz.

2. Sözümüz: Terörün kökünü kazıyacağız
Değerli yurttaşlar, Vatan Partisi iktidarında terörün kökü kesinlikle kazınacaktır.
Türk Ordusu’nun emir-komuta yapısını güçlendirerek,
Askeri liselerimizi, GATA’yı ve askeri hastanelerimizi yeniden açarak,
Ordumuzu, geleneksel örgütlenme yapısına yeniden kavuşturacağız ve dışa bağımlılığı bitireceğiz.
Türk ordusunu NATO esaretinden kurtaracağız.
15 Temmuz hain darbe girişiminde en önemli ikmal merkezleri, başta İncirlik Üssü olmak üzere ABD ve NATO kuvvetlerine ait askeri üslerdi.
Vatan Partisi olarak söz veriyoruz: Bir daha Amerikancı-FETÖ’cü kalkışmalar yaşanmasın diye NATO’dan çıkacağız ve üslerin hepsini Türk Ordusu’nun emrine vereceğiz.
Terörürün siyasi ayağını mecliste istemiyoruz. Terörle mücadele de başarı kazanmamız için aynı zamanda, meclisteki terör yapılanmasına da son vermek zorundayız.
Meclis’te PKK’nın barınamaması ancak ve ancak Vatan Partisi iktidarıyla sağlanır. HDP’nin kapatılması için derhal hukuki yollara başvuracağız. Milletimize bunun sözünü veriyoruz.

3. Sözümüz: Komşularla barışı sağlayacağız
Değerli vatandaşlar,
Türkiye, Ege ve Doğu Akdeniz’den, İran-Arap Körfezi’ne kadar uzanan cephede ciddî tehditlerle karşı karşıyadır.
Vatan Partisi, bu tehditleri göğüslemek için uzun yıllardır komşularımızla ve Rusya, Çin gibi etkili devletlerle güvenlik ve ekonomi alanlarında işbirliği çalışmaları yürüyütor.
Vatan Partisi iktidarında bu ilişkiler daha da geliştirilecek ve hem ülkemize hem de bölgemize huzur tesis edilecektir. Milletimize söz veriyoruz.
4. Sözümüz: Gençliğe Gelecek sunacağız
Üniversitelerde ve liselerde okuyan veyahut çalışan emekçi, genç kardeşlerim, Vatan Partisi iktidarında gençler, baskı altında tutulan, kısıtlanan ve yetki verilmeyen değil, özgür ve cesur ruhlu gençler olacak.
İçinde bulunduğumuz sistem bizi uyuşturuyor. Bu sistem en yakın arkadaşımızı dahi rakip hale getiriyor. Birbirimizin sırtına basarak yükselmemizi istiyor.
Vatan Partisi olarak, insanı vatanına, topluma, üretime ve kendisine yabancılaştıran emperyalist kültüre karşı savaş açıyoruz.
Biz bu sistemi reddediyoruz! Çünkü Türk gençliğinin geleceği, Türkiye’nin geleceğidir. Türkiye’nin geleceğini güvence altına almak için gençliğimize yatırım yapmak zorundayız.

Türk gençliğinin geleceği için;
-Anaokulundan üniversiteye kadar parasız eğitim, kültür ve spor hizmeti sağlayacağız.
Üniversite öğrencilerimizin barınma sorununu devlet yurtlarının şartlarını iyileştirerek ve büyüterek çözeceğiz. Hiçbir genç arkadaşımız tarikat, cemaat yurtlarına mecbur kalmayacak.
Her birimizin üzerine mezuniyetimizin ardından bir yük olarak gelen KYK borçlarını iktidara geldiğimiz gün sileceğiz. Gençliğimizin hayata umutla atılmasını sağlayacağız.

-Mezunlarımıza iş sağlayacağız
Türkiye’mizde genç işsizliğin oranı maalesef %25’lerdedir. Yani her dört gençten biri işsiz konumdadır.
Kaynakların yanlış değerlendirilmesi ve eğitim sisteminin iktidar partisinin dünya görüşüne göre şekillenmesi bu sorunun ana kaynağıdır.
Hiçbir gencimizin açıkta kalmaması için kamusal istihdamı Türkiye’nin ihtiyaçlarına göre arttıracak, küçük ve orta ölçekli sanayicimizi destekleyerek istihdam sağlayacağız.
Türk gençliği, okuduğu bölümün işini yapacak. Mecburi meslek değiştirmeleri ortadan kaldıracağız.
Ülkemizin kaynakları hepimize yeter! Dışarıdan saman ithal eden, et ithal eden, teknoloji ithal eden, bilişimde geri kalan bir ülke olmayı hak etmiyoruz.
Üretim ekonomisiyle, planlı ve karma ekonomi modeliyle, kaynakları doğru dağıtacağız.
Meslek yönlendirmelerini ülkemizin ihtiyaçlarına ve çağın gerekliliklerine göre bilimsel metodlarla yapacağız.
Bu sayede Türk gençliğinin işsizliğini, geleceksizliğini topyekûn ortadan kaldıracağız. Milletimize, gençliğimize söz veriyoruz.

Değerli yurttaşlarımız,
Eğitimden ekonomiye, dış politikadan terörle mücadeleye kadar çözüm önerilerimizi biraz önce sıraladık.
Bu çözümler, devlet hazinesinden gelen milyonlarla yapılan mitinglerde, sizlere söylenen yalanlara benzemez.
Her bir çözüm, Türk milletinin yaşam koşullarından, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihinden ve Vatan Partisi’nin mücadele birikiminden süzülüp sizlere sunulan gerçek çözümlerdir.
Vatan Partisi bu çözümleri uygulayacak iradeye sahiptir çünkü;
Vatan Partisi olmazları olduran partidir. Tarihi zaferlerle doludur.
Vatan Partisi’nin genç adayları zaferlerle dolu mücadelelere önderlik etmiştir.
Fethullahçı Terör Örgütü’nün Ergenekon-Balyoz kumpaslarını yıkan, Türk Ordusu’nun şerefli komutanlarını zindanlardan çıkartan parti Vatan Partisi’dir.
15 Temmuz Amerikancı-Fetö’cü darbe girişimi karşısında en hızlı tavrı alan, Türk ordusuna ve Türk milletine güven veren parti Vatan Partisi’dir
Emperyalist kuvvetlerin öne sürdüğü Ermeni Soykırımı yalanını bitiren, Türk milletini katliamcı bir millet ilan etmeye çalışanlara ders veren Doğu Perinçek ve Vatan Partisi’dir.
Şimdilerde “milli ve yerli” geçinenler, geçmişte Milli bayramları ve Gençliğe hitabeyi yasaklamaya kalktığında, karşı duran ve yasaklatmayan parti Vatan Partisi’dir.
Üniversiteleri ve liseleri bölücü ve gerici teröre teslim etmeyen, bilimin, aydınlanmanın ve Vatanseverliğin kaleleri haline getiren parti Vatan Partisi’dir.
Açılım süreçlerine geçit vermeyen, Türk ordusunun onurunu çiğnetmeyen, Mehmetçiğin kafasına ABD askerleri tarafından çuval geçirildiğinde susmayan ve gördüğü yerde ABD askerlerinin kafasına çuval geçiren parti Vatan Partisi’dir.
İşte bu zaferlere yaslanarak Türkiye’yi yönetiriz diyoruz ve Türk milletinden yetki istiyoruz.
Gelin 24 Haziran seçimlerinde size dayatılan seçeneklere değil sizden kaçırılan seçeneğe yani Vatan Partisi’ne oy verin
Gelin bu seçimlerde kirlenmiş partilerin hatalarla ve ihanetlerle dolu politikalarına değil programıyla ve kadrolarıyla kendini kanıtlamış, siyasetlerinin doğruluğu herkesçe kabul edilen Vatan Partisi’ne oy verin.
Köklü ve gerçekçi çözümlerle millet meclisini gençleştirmek ve Türkiye’yi hak ettiği gibi yönetmek için, Herkese iş için,
Üreten bir millet için,
Teröre son vermek ve Güçlü bir devlet inşaa etmek için Çözüm Doğu Perinçek’in Cumhurbaşkanlığında Vatan Partisi iktidarı diyoruz. Aziz milletimizden yetki istiyoruz.
Siz değerli yurttaşlarımızı saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.