banner1198

banner1199

banner1197

Vatan Partisi İBB adayı Mustafa İlker Yücel 'Beyaz İstanbul' projesini açıkladı

Vatan Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa İlker Yücel, bugün bir basın açıklaması yaparak 'Yeditepeli İstanbul’a Yedi Renk' projesinden dördüncüsü olan 'Beyaz İstanbul' projesini kamuoyuna açıkladı

GÜNDEM 25.03.2019, 12:32 25.03.2019, 17:33

Vatan Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa İlker Yücel özetle şunları belirtti:

"Değerli Basın mensupları,

Mavi, Kırmızı ve Turkuaz İstanbul programlarımız ses getirdi, uzmanların takdiriyle karşılandı ve ödül aldı. Bugün Beyaz İstanbul'u açıklıyoruz.

Beyaz bildiğiniz gibi saflığın ve masumiyetin rengidir. Beyazı savunmak bir iddiadır. Beyazın arkasına saklanamazsınız. Belli olursunuz.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin mali analizini yaptığımızda kapkara bir tabloyla karşılaştık.
Bir hizmetin boyutunu ve kalitesini mali yapı belirler.
Mali yapınız bozuksa her şey bozuktur.
Mali yapınızı açıklamaktan korkuyorsanız büyük suçlar işlemişsinizdir.
Mali yapınız çökmüşse orada yağma vardır.
Belediye faaliyetlerini sağlıklı bir şekilde yönetmek ve hizmet üretebilmek için çalışmaya bütçeden başlamak zorundayız.
Diğer adaylar her şey hakkında konuşuyor bütçeyle ilgili konuşmuyor. Çünkü aynı sistemin partileri.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi borç batağındadır.
İBB'nin mali yapısını hızla toparlamamızı sağlayacak Beyaz İstanbul projesini kamuoyunun ve İstanbulluların dikkatine sunuyoruz:

1- CAM GİBİ SAYDAM SİSTEM!

Belediyecilik bir kamu hizmetidir. Anayasal bir görevdir. Kişisel ve akraba ilişkileriyle örülmüş şirketlerin yağma mekanı değildir.
Her adım denetlenebilir olacak. Kuruş kuruş hesap verilecek.
Şu anda İBB şirketlerinin güncel ve açıklamalı mali tabloları İBB internet sitesinde yer almamaktadır.
Sayıştay raporlarında birçok kanunsuz uygulamalar ayrıntılarıyla yer almaktadır. Belediye şirketlerinin yönetim kurullarında mevzuattaki şartları taşımayan kişiler görevlendirilmektedir. İBB taşınmaz kayıtları tutmamaktadır. İstanbulkart sisteminde çok sayıda yolsuzluk yapılmıştır. Mali verilere ulaşılamıyor.
Vatan Partisi yönetiminde İBB kamu denetimlerinde örnek belediye ünvanı alacaktır.
Sayıştay yetkilileri istediği bilgiye ulaşacak.
İstanbullunun gönlü rahat olsun namuslu, yurtsever ve nitelikli kadrolarla halkın parasına ve malına göz koyanların canını okuruz. Halkımızın alkışı ve onların alın terini savunmanın getirdiği vicdani rahatlık bizim en büyük mutluluğumuz olacak.

2- HIZLA TASARRUF ÖNLEMLERİ ALINACAK

Belediye kaynakları çar çur ediliyor. Ölçüsüz harcamalar yapılıyor. Kapılarda makam araçları üst üste bekliyor. Denetim olmayınca plansızlık ve savurganlık hakim oluyor. Belediye planla yönetilecek.
Tasarruf genelgesi tüm belediye binalarının girişine asılacak. Tasarrufla yaratılan kaynak, üreten Belediye inşa etmek için kullanılacak.
Belediyeler istihdam alanı oldu. Halbuki belediyeler istihdam alanı üretmelidir.

3- BORÇ BATAKLIĞINDAN ÇIKACAĞIZ

İBB'nin sadece dış borcu 2 milyar doları aştı. Önümüzdeki 3 yıl içinde bütçe açığı için alınacak borçları da dikkate aldığımızda katlanması zor bir borç yükü ortaya çıkıyor. Sosyal yardımları yatırıma ve istihdama yönlendireceğiz. Belediyenin öz kaynakları ile hizmetlerimizi finanse edeceğiz.

4- BELEDİYE RANT ARACI DEĞİLDİR

İmar uygulamaları ile arsa spekülasyonlarına kesinlikle izin verilmeyecek.
Belediye uluslararası bağlantılı inşaat şirketlerinin onay merkezi değildir. Belediyenin yetkileri İstanbulluların yerleşim hakkının hukuki güvenceye kavuşması için kullanılacaktır.
Belediyemizi rant ekonomisi yaratan bir araç olmaktan çıkartacağız. Belediye hizmetleri için gerekli olan mal ve hizmet satın alımlarında kimsenin haksız kazanç temin etmesine olanak tanımayacağız. Halkımızın parasını haksız kazanç sağlamak isteyenlere yedirmeyeceğiz. Bunun için ihaleleri kamuya açık yapacağız.

5- ŞİRKET ENFLASYONUNA SON!

İBB tüm hizmetlerini özel şirketlerle yürütüyor. Mezarlık ve itfaiye işleri dışında neredeyse tüm hizmetler artık şirketler eliyle yapılıyor. Şirket kar için çalışır. Şirketler kamu denetiminin dışına çıkıyor. Belediyeler ticari kaygıların dışında faaliyet göstermekle yükümlüdür.

6-HALKIN İÇİNİ ISITAN BELEDİYE

Vatandaş Belediye binalarına girdiği anda içi ferahlayacak.
Asık suratlı, aksi, tembel personelle değil çözüm için elinden geleni yapan ve icap ederse vatandaşın sorunu için Belediye Başkanıyla tartışacak kadar özgüvenli personelle çalışacağız. Mevcut Belediye kadrosunda vatandaşın sorunlarını çözmek için var gücüyle çalışan çok sayıda personel olduğunu biliyoruz. Lafımız onlara değil.
Bütçeler bir plandır, bir programdır.
Bütçe yol haritasıdır.
Türkiye ekonomisinin neredeyse üçte birini yaratan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bütçesi bir ülke yönetimi ciddiyetinde ele alınacaktır.
Kimseden korkumuz yok, kimseyle çıkar ilişkimiz yok. Yaparız!
Yaparsa Vatan Partisi yapar..."

 

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P