banner1002

Vatan Partisi Öncü Gençlik, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'u protesto etti

İçerde bu kritik zirve yapılırken dışarıda Türk gençliği, Tillerson’a soğuk duş aldırdı. Vatan Partisi Öncü Gençlik üyeleri, Tillerson'u Türk Bayraklarıyla protesto etti. Eylem, uluslararası basında da geniş yankı buldu.

Vatan Partisi Öncü Gençlik, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'u protesto etti

İçeride kritik görüşme, dışarıda protesto...

Türk gençliği, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un bulunduğu otelin kapısına dayandı, hep bir ağızdan haykırdı…

Üst düzey temaslarda bulunmak üzere Ankara'ya gelen Tillerson sürpriz bir protestoyla karşılandı.

Vatan Partisi Öncü Gençlik üyeleri, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşen Tillerson'u  Ankara Palas Otel önünde Türk Bayrakları ve sloganlarla protesto etti.

Amerika aleyhine sık sık sloganların atıldığı protestoda Öncü Gençlik üyelerine polis biber gazıyla müdahale etti.

Eylem, Türk ve yabancı basında geniş yer buldu.

Amerikan basınının son dakika olarak verdiği eylem; The Washington Post tarafından, "Türk göstericiler ABD'nin YPG'ye verdiği desteği protesto etmek için yürüdü" ifadeleriyle servis edildi.

Amerika merkezli Fox News  ile uluslararası yayın kuruluşu ABC News de eyleme ilişkin "Türk gösteriler Türk bayrakları sallayarak binaya yürüdü" ifadelerini kullandı.

Rus basını da geniş yer ayırdı Öncü Gençlik'in eylemine. Protesto, Rus merkezli Sputnik'in hem İngilizce hem de Rusça servislerinden haberleştirildi.

Rus resmi haber ajansı Ria Novosti, Aykut Diş'in açıklamalarına yer verirken, eylemde protesto edilmesinin altını çizdi.

Bir haber de yine Rus merkezli Yahoo internet sitesi yaptı. Yahoo, haberinde göstericilerin Amerika karşıtı sloganlar attığını yazdı.

"DEFOLUN BU TOPRAKLARDAN"Ardından Vatan Partisi Genel Merkezi önünde toplanan Öncü Gençlik, basın açıklaması yaptı. Öncü Gençlik üyeleri adına basın açıklaması yapan Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş, Türkiye’ye ve Türk halkına yönelik uluslararası, siyasi ve ekonomik her türlü tehdidin arkasında ABD'nin olduğu söyledi. Ergenekon tertibini, 24 Temmuz 2015'te terör örgütüne karşı başlatılan operasyonları, 15 Temmuz darbe girişimini, Fırat Kalkanı Harekatını hatırlatan Diş, "Şimdi kahraman ordumuz Zeytin Dalı Harekâtıyla Türkiye’ye terör ihraç ettikleri sözde Kürt koridorunu, 2. İsrail denemesini kapatıyor. Batı Asya’yı pisliklerden temizliyor." dedi." Duyduk ki bölücü terör örgütüne 4900 tır silah ve 550 milyon dolar para veren, ondan sınırımızda ordu kurmak isteyen ABD’nin Dışişleri Bakanı Rex Tillerson Afrin ile ilgili “kaygılıymış.” Onun kaygısı paralı köpeklerinin Batı Asya’nın çöllerine gömülmesinden… Bunu bütün dünya biliyor ama yine de “kaygılanmasın.” Afrin Operasyonu, Zeytin Dalı Harekâtı; bütün insanlık için, insanlık düşmanı bir terör örgütüne ve dünyanın en büyük teröristine karşı yapılıyor. Rex Tillerson’a “bir karşılama yapalım” dedik. Önceki gün Lübnan’daydı. En güzel karşılamayı Türk jetlerinin sanatsal ahenkli sesleri yapmıştır ona. İkinci güzel karşılamayı da biz Türk gençleri yapıyoruz. Türk gençliğini iyi tanırlar. 68’den tanırlar. Başlarına geçen çuvaldan tanırlar. Rex Tillerson’u Türk gençliğinin en gür sesiyle karşılıyoruz. Alsın bu mesajımızı Trump’a ve Pentagon’daki kodamanlara götürsün. Artık sonunuz geldi! Dün nasıl denize döktüysek, bugün de Batı Asya’nın çöllerine gömüyoruz sizi. Boyunuzun ölçüsünü yine aldınız, defolun bu topraklardan; düşün insanlığın yakasından! " dedi.

Açıklamanın tam metni: 

Türk milletinin ve Türk gençliğinin fedakârlıklarıyla kurulan Türkiye Cumhuriyeti yeniden bir beka sorunu ile karşı karşıya.

    Bu sorunun kaynağı ise emperyalist güçlerdir. 

    O emperyalist güçlerin küstah temsilcilerinden biri, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanı Rex Tillerson; nam-ı diğer “Petrolcü Rex” bugün Türkiye’mizin Canevi Ankara’da. Karşımızda bulunan Ankara Palas Oteli’nde…
    Ülkemizin varlığını ve birliğini tehdit eden meselelerin kaynağının ABD emperyalizmi olduğu çok açıktır.

•    15 Temmuz gerici darbe kalkışmasının arkasında ABD vardı.

•    İstanbul’un, Ankara’nın göbeğinde patlayan, patlatılan bombaların arkasında ABD vardı.

•    Bölücü terör örgütü PKK’nın Güneydoğu’daki şehirlerimizin içine, caddelerine, sokaklarına hendekler kazdığı ve tuzaklar kurduğu sözde özerklik ayaklanmalarının arkasında ABD vardı.

•    Güneydoğu sınırımızda bölücü terör örgütü PKK’nın Suriye’deki kolu PYD üzerinden yaratılmaya çalışılan terör koridorunun ve 2. İsrail Devleti girişiminin arkasında ABD var. İşte verdikleri silahlar, akıttıkları milyon dolar dolarlar... Alfabenin çeşitli harfleriyle 3 ayda bir isim değiştirttikleri bölücü terör örgütüne 4900 tır silah vermişlerdi, PYD’den ordu kuracaklarını söylediler; daha dün 550 milyon dolar bütçe çıkarttılar.

•    Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türk Polis Teşkilatı yurtta ve cihanda terörü ve uzantılarını ezerken yalanla ve çarpıtmayla bozgunculuk örgütleme eyleminin arkasında ABD var.

    Türkiye’ye ve insanlarımıza yönelik uluslararası, siyasi ya da ekonomik her türlü tehdidin arkasında ABD var, biliyoruz. Bu geçmişte de böyleydi, bugün de böyle.

    Fakat bu hep böyle gidecek değildi.    Önce Türk ordusuna ve aydınlarına kumpas kurdukları Ergenekon tertibini çökerttik. 

    Sonra 24 Temmuz 2015’te başlayan operasyonlarla “kara gücümüz” dedikleri bölücü terör örgütünü dağ, bayır, şehir demeden etkisizleştirmeye başladık.

    Ardından 15 Temmuz’da devlet ve millet olarak darbe kalkışmasını püskürttük. 

    5 yıldır bitiremedikleri, işgallerinin ve terör destekçiliklerinin bahanesi olan IŞİD’i Fırat Kalkanı Harekâtıyla 5 ayda bitirdik.

    Şimdi kahraman ordumuz Zeytin Dalı Harekâtıyla Türkiye’ye terör ihraç ettikleri sözde Kürt koridorunu, 2. İsrail denemesini kapatıyor. Batı Asya’yı pisliklerden temizliyor.    Duyduk ki bölücü terör örgütüne 4900 tır silah ve 550 milyon dolar para veren, ondan sınırımızda ordu kurmak isteyen ABD’nin Dışişleri Bakanı Rex Tillerson Afrin ile ilgili “kaygılıymış.”

    Onun kaygısı paralı köpeklerinin Batı Asya’nın çöllerine gömülmesinden… Bunu bütün dünya biliyor ama yine de “kaygılanmasın.”

    Afrin Operasyonu, Zeytin Dalı Harekâtı; bütün insanlık için, insanlık düşmanı bir terör örgütüne ve dünyanın en büyük teröristine karşı yapılıyor.

    Rex Tillerson’a “bir karşılama yapalım” dedik. 

    Önceki gün Lübnan’daydı. En güzel karşılamayı Türk jetlerinin sanatsal ahenkli sesleri yapmıştır ona.

    İkinci güzel karşılamayı da biz Türk gençleri yapıyoruz.    Türk gençliğini iyi tanırlar. 68’den tanırlar. Başlarına geçen çuvaldan tanırlar.

    Rex Tillerson’u Türk gençliğinin en gür sesiyle karşılıyoruz.

    Alsın bu mesajımızı Trump’a ve Pentagon’daki kodamanlara götürsün.

    Artık sonunuz geldi!

    Dün nasıl denize döktüysek, bugün de Batı Asya’nın çöllerine gömüyoruz sizi.

    Boyunuzun ölçüsünü yine aldınız, defolun bu topraklardan; düşün insanlığın yakasından!"


ulusal.com.tr

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Adil Aydın - 12 ay önce
Polis katilini koruyor, biber gazı atjyor.
Avatar
Adil Aydın - 12 ay önce
Öncü Gençlik Çok Yaşa !
Avatar
Murtaza Tezbiçer. - 12 ay önce
1950 senesinden beri DOSTUMUZ !! Amerika Marshall Planı ile bize GİRDİ ve hala da çıkamıyor. Ne hikmetse hep bittin sen diye bağırıyoruz ama DOSTUMUZ ?? Amerika bir türlü bitmiyor ve bizze daha da fazla girmeye devam ediyor. Amerika ile aramızda imzalanmış olan İKİLİ ANTLAŞMALAR' ı bile var mı içinizde ??