banner1198

banner1199

banner1197

Ve Perinçek-İsviçre davasında karar verildi

100 yıllık emperyalist yalan bitti. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Türk milletine yönelik "soykırımcı" saldırılarını bertaraf etti. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Büyük Daire Perinçek-İsviçre davasında Perinçek lehine karar verdi. Mahkeme, AİHM 2. dairenin kararını onayladı ve 1915 olaylarının soykırım tanımına uymadığını karara bağladı. İşte Strazburg'da zaferle sonuçlanan davanın ayrıntıları

GÜNDEM 15.10.2015, 12:55 06.07.2016, 23:50
Ve Perinçek-İsviçre davasında karar verildi
Batı'nın Türkiyeyi bölme planının parçası olan soykırım yalanı 100. yılında bitirildi. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Büyük Daire Perinçek-İsviçre davasını karara bağladı. Strazburg'da Perinçek kazandı Türkiye kazandı.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin Perinçek lehine verdiği karardan sonra İsviçre Batı'nın baskısıyla kararı son gün temyiz etmişti. Temyiz için ilk duruşma 28 Ocak'ta yapıldı. Perinçek, tarihsel gerçekleri bir kez de Strazburg'daki Büyük Daire'de dile getirdi. Bu duruşmadan yaklaşık 10 ay sonra mahkeme kararını verdi. Büyük Daire, Perinçek'i haklı buldu.

17 yagıçlı mahkeme Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin 7, 10 ve 17 maddesine dayanarak karar verdi. Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin 7. maddesi cezaların yasallığına ilişkin hükümleri içeriyor. 1 oya karşı 16 oyla kabul edilen maddede, "Hiç kimse, işlendiği zaman ulusal ve uluslararası hukuka göre suç sayılmayan bir fiil veya ihmalden dolayı mahkum edilemez" ifadesi yer alıyor.

7'ye karşı 10 oyla kabul edilen 10. maddede "Herkes görüşlerini açıklama ve anlatım hakkında sahiptir" sözleriyle ifade özgürlüğüne vurgu yapılıyor. Ve 3'e karşı 14 oyla kabul edilen 17 maddede de "Hiçbir kamu otoritesinin ifade özgürlüğünü sınırlayamayacağı" belirtiliyor.

Duruşma biter bitmez Ermenistan basını Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'e mikrofon uzattı. Perinçek, Ermeni basınına verdiği röportajı Ulusal Kanal özel yayınında aktardı.

Perinçek, zaferi Mehmetçiğe armağan etti.

Yurt dışındaki Türklere de "artık özgürce konuşabilirsiniz" mesajı verdi.
Yorumlar (53)
TC Simitçi Rıza 4 yıl önce
DOĞU PERİNÇEK VE TALAT PAŞA KOMİTESİNE SONSUZ SEVGİLER , SAYGILAR !!!!
EMPERYAL-ŞEYTANIN BAÇAĞINI KIRDINIZ ! NE MUTLU ATATÜRK TÜRKİYE'SİNE !!!!
Sevda 4 yıl önce
Vatan Partisi genel başkanı Doğu Perinçek'i tebrik ediyorum. Helal olsun walla tek başına koca İsviçre'ye kafa tuttu ve kazandı. AİHM'de 1915 olaylarını soykırım olarak tanımlamayı reddetti. Bir TC Vatandaşı olarak gurur duydum gerçekten.
Tarik 4 yıl önce
Sabahtan beri güzel haberi almak icin Ulusal kanali izliyorum. Türkiye kazandi ve en önemlisi Sayin Dogu Perincek ve gurubu kazandi. Kendisini kutluyorum. Nerede Türkiyedeki diger siyasi partilerin lider kadrolari?
deniz ulman 4 yıl önce
büyük bir basari ..türk milleti kutlamali ama hic ses yok nedense
Şükran 4 yıl önce
Teşekkürler. Aklına ve yüreğine sağlık. teşekkürler sayın doğu perinçek. saygılar
veli 4 yıl önce
helal sana büyük lider
Ahmet 4 yıl önce
Teşekkürler
emir 4 yıl önce
gerçekten çok mutlu oldum gurur duydum sağ görüşlüyüm ama 5-6 yıldır yaptığı her şeyin altına imzamı atarım helal olsun doğu perinçek.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P