banner1198

banner1199

banner1197

Yargıtay ve Danıştay üyeliklerine 11 yeni isim seçildi

Boş bulunan Yargıtay ve Danıştay üyeliklerine 11 yeni isim seçildi. Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun yaptığı seçimle; 8 kişi Yargıtay, 3 isim de Danıştay üyesi oldu. Yargıtay üyesi seçilenler arasında Genelkurmay Çatı Davasının karara bağlayan Hakim Oğuz Dik ile Akıncı Üssü İddianamesi'ni yazan Savcı Ramazan Dinç de var.

GÜNDEM 17.09.2019, 17:58 17.09.2019, 19:01

Yüksek yargıda 11 yeni üye seçimi yapıldı.

Üyelerin 8'i Yargıtay, 3'ü de Danıtşay'da boş bulunan koltuklar için seçildi. İsimler, Hakimler ve Savcılar Genel Kurulu'nda yapılan seçimle belirlendi.
Ankara 21’inci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ahmet Nazmi Alp, Hatay Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ahmet Turan Oral, Ankara Hakimi Ali Ramazan Bilgisiçok, Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürü Aytekin Sakarya, Ankara Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Faruk Şener ve Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Remzi Doğan Yargıtay üyesi oldu.
Yargıtay üyesi olanlar arasında Ankara 17'inci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Oğuz Dik de var. Dik, sözde Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin de yargılandığı Genelkurmay Çatı Davası'nı karara bağlayan mahkeme başkanıydı. Mahkemede, eski Orgeneral Akın Öztürk'ün de içlerinde olduğu 17 sanığa  141 kez ağırlaştırılmış müebbet verilmişti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ramazan Dinç de Yargıtay üyeliğine seçildi. Terör suçlarını soruşturma bürosunun başında bulunan Dinç, FETÖ'nün Akıncı Üssü'ndeki faaliyetlerine ilişkin iddianameyi yazmıştı. Dinç'in iddianamesini yazdığı Akıncı Üssü davası ise Sincan Adliyesi'nde görülmeye devam ediyor.

HSK, Danıştay üyeliklerine ise Konya Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Kemal Kuku, Ankara Vergi Mahkemesi Başkanı Tekin Yalım  ve Danıştay Savcısı Zuhal Öztaş'u seçti.


ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P