banner1199

banner1197

banner1203

Yurtta fırtına uyarısı

Kış aylarında yaşadığımız bahar havası sona erdi. Meteoroloji yurdun dört bir yanından sağanak ve fırtına uyarısı yaptı. Fırtına yurtta kendini göstermeye başladı.

GÜNDEM 05.02.2020, 20:23 05.02.2020, 20:25
Yurtta fırtına uyarısı

Sıcaklıklar 10-15 derece düşecek. Ülke genelinde, soğuk ve yağışlı havanın etkisiyle sıcaklıkların bugünden itibaren 10-15 derece düşmesi öngörülüyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, Türkiye kuzeybatıdan başlayarak Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girmeye başladı.

Marmara, Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yağışlar genellikle yağmur; Trakya'da karla karışık yağmur ve kar; Marmara, Ege ve Akdeniz'de kuvvetli sağanak olacak. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu dışında yarın ülke genelinde yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce turuncu alarm verilen Edirne'de de yağış başladı.

Kentte gece yarısı başlayan yağış sabaha kadar aralıklarla sağanak şeklinde devam etti.

Kent merkezi ve güney ilçelerde gün boyu süren sağanağın, gece kara dönüşmesi bekleniyor.

Öte yandan Uzunköprü, Enez ve Keşan ilçelerinde zaman zaman hafif şekilde lodos etkili oluyor.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi İstanbul için fırtına uyarısı yaptı.

Fırtına günün ilk saatlerinde kendini göstermeye başladı. Yarın akşam saatlerinde ise yerini karayele bırakacağı tahmin ediliyor.

Başkent için de kuvvetli fırtına uyarısı yapıldı

Ankara Valiliği, kentte bugün başlayan ve yarın akşam saatlerine kadar etkili olacak kuvvetli rüzgar ve fırtına nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Doğu'da 6 il için de buzlanma, don ve çığ uyarısı yapıldı

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölgede hava çok bulutlu ve aralıklı yağışlı olacak. Yağışlar, Erzurum'un kuzeyi ile Erzincan ve Iğdır'da karla karışık yağmur ve kar, Ağrı, Kars ve Ardahan'da ise kar şeklinde düşecek.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)