Kategoriler

Ulusal Kanal

SON DAKİKA 29 AĞUSTOS 2019 PERŞEMBE HABERLERİ! Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK devlet yurdu, devlet bursu ve kredi alınması için başvuru nasıl yapılır? Başlayan başvuruların yapılma yoluyla ilgili Cumhurbaşkanlığı paylaşım yaptı

Üniversite sınavı sonuçlarını öğrenenler, yaşadıkları şehirlerin dışında başka şehirlerde üniversite okumaya gitmeden önce o şehirlerde Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (KYK) başvurarak barınma ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor. Öğrenciler aynı zamanda burs ve kredi başvurusunda bulunarak da o imkandan faydalanmaya çalışıyor. Öğrenciler için bu yollara nasıl başvuracaklarının yol haritasını çizdik. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Sevgili öğrenciler T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurt başvuruları 19 Ağustos’ta başlıyor. 26 Ağustos’a kadar başvurularınızı 'Dijital Türkiye' (e-Devlet) üzerinden gerçekleştirebilirsiniz." denildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, yeni dönem yurt başvuruları başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, yeni dönem yurt başvuruları başladı.

YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN VE NASIL YAPILIR?

Üniversite tercihlerini yaşadıkları şehirlerin dışında şehirlere yapan ve oralardaki üniversiteleri kazanan öğrenciler, Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (KYK) ait yurtlarda kalabilmek için başvurunun nasıl yapılacağını araştırıyor.

Başvurular, yurtkur.gsb.gov.tr adresindeki online işlemler kısmından yapılıyor.

Kredi burs işlemleri için de başvuru ekranı aynı sayfada bulunurken, kimlik numarası gibi bilgilere ihtiyaç duyuluyor.

KİMLER YURT BAŞVURUSUNDA BULUNABİLİR?

1. Yükseköğretim Kurumları Sınavına girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan hazırlık, birinci sınıf öğrencileri ile ara sınıf öğrencilerinin yurt başvuruları; Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından sınav sonuçları açıklandıktan sonra e-devlet portalı üzerinden yapılmaktadır. Normal öğrenim süresinde öğrenimlerini tamamlayamayan öğrencilere bir öğretim yılı daha yurtlarda barınma imkânı sağlanır, bu öğrenciler ara sınıf öğrencileri ile birlikte başvuru yapacaklardır.

2. ÖSYM tarafından ek kontenjanla bir yükseköğretim programına yerleştirilen öğrenciler,

3. Özel yetenek sınavı ile yükseköğretim kurumlarına giren öğrenciler, lisansüstü öğrencileri, yatay ve dikey geçiş yapan öğrenciler,

4. Başvurularını Genel Müdürlükçe belirlenecek süre içinde e-devlet portalı üzerinden yapacaklardır.

5. Değerlendirme sonuçları; Kurumumuz internet sayfası //sonuc.kyk.gov.tr adresinden duyurulmaktadır.

CUMHURBAŞKANLIĞI'NDAN KYK YURT BAŞVURUSU PAYLAŞIMI

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Sevgili öğrenciler T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurt başvuruları 19 Ağustos’ta başlıyor. 26 Ağustos’a kadar başvurularınızı 'Dijital Türkiye' (e-Devlet) üzerinden gerçekleştirebilirsiniz." denildi.
Yorumlar

Daha Fazla Haber
YURT
876 Kez Görüntülendi.
Son dakika haberleri... Türkiye'de meydana gelen son depremlerin listesi (19 Eylül 2019 Perşembe Kandilli Rasathanesi- AFAD)
GÜNDEM
3 Kez Görüntülendi.
Eski İBB Lojistik Destek Müdürlüğü yöneticisine 16 yıl 5 ay hapis
GÜNDEM
2 Kez Görüntülendi.
Öztrak: CHP'nin erken seçim talebi yok
SPOR
5 Kez Görüntülendi.
Türkiye 36. sıraya yükseldi
GÜNDEM
196 Kez Görüntülendi.
AK Partili Şamil Tayyar'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme ve Pelikan açıklaması
SPOR
7 Kez Görüntülendi.
Club Brugge-Galatasaray maçı Belçika basınında
YURT
130 Kez Görüntülendi.
Son dakika! İstanbul'da Nükleer Araştırma Merkezi'nde yangın
SPOR
7 Kez Görüntülendi.
Ali Koç PFDK'ya sevk edildi
SPOR
3 Kez Görüntülendi.
Galatasaray, Avrupa mücadelesine umutlu başladı
GÜNDEM
29 Kez Görüntülendi.
"PKK'nın yurt içindeki terörist sayısı 600'ün altına düşmüştür"