banner1198

banner1199

banner1197

Vatan Partisi'nin 'Cumhurbaşkanlığı sistemine hayır' bildirisinin dağıtımı engellendi

Vatan Partisi Çankaya İlçe Başkanlığının Kızılay’daki bildiri dağıtımı, Olağanüstü Hal Kanunu gerekçe gösterilerek engellendi.

GÜNDEM 18.01.2017, 18:21 18.01.2017, 18:27
Vatan Partisi'nin 'Cumhurbaşkanlığı sistemine hayır' bildirisinin dağıtımı engellendi

Vatan Partisi yönetici ve üyeleri "Milli Seferberlik İçin Güçlü Meclis Güçlü Hükümet, Cumhurbaşkanlığı Sistemine Hayır!" başlıklı bildiriyi Kızılay’da dağıtmak istedi.

Emniyet yetkilileri, Ankara Valiliğinin OHAL Kanununa dayanarak aldığı yasak karından dolayı bildiri dağıtımını engelledi.

Vatan Partisi Ankara İl Sekreteri Özcan Güven, emniyetin uygulamasının kanunsuz olduğunu belirtti.

Güven şu açıklamayı yaptı:

"Valiliğin aldığı yasaklama kararında siyasi partilerin bildiri dağıtamayacağına ilişkin bir karar bulunmamaktadır. Ayrıca alınan yasak kararı milletimizin can ve mal güvenliğinin sağlanması ve kamu düzeninin korunması amaçlarıyla ilgili olduğu belirtilmektedir.

Vatan Partisi’nin bildiri dağıtması bu kararların uygulanmasına engel değildir. Bu kararlar gerekçe gösterilerek Anayasal hakkımız ihlal edilemez.

SORUN BİLDİRİNİN İÇERİĞİ Mİ?

Yasaklama kararının 'Cumhurbaşkanlığı Sistemi'ni öngören Anayasa Değişikliği Taslağının TBMM’de görüşüldüğü zamana denk gelmesi manidar görünmektedir. Milletimizin birliğini hedef alan bu girişime karşı Milletimizi aydınlatma, kamuoyu oluşturma ve girişimin geri çekilmesini sağlamaya yönelik siyasi çalışmalarımız engelleniyor.

Sayın Valimize ve Emniyet yetkililerimize sesleniyoruz

Vatan Partisi Milletimizin birliği, Vatanın bütünlüğü ve terörle mücadele konularında son derece hassastır. Bunlarla ilgili alınacak bütün tedbirleri sonuna kadar destekliyoruz.

Ancak Vatan Partisi’ne bildiri dağıttırmamak, “Cumhurbaşkanlığı Sistemi”ne karşı propagandasına engel olmak, Anayasa’ya ve Siyasi Partiler Yasasına aykırıdır ve Valiliğimizin kararında da böyle bir yasak bulunmamaktadır.

Talebimiz, Valiliğimizin yasaklama karının amacına uygun kullanılması ve propaganda faaliyetlerimizin engellenmemesidir."


ulusalkanal.com.trYorumlar (1)
Nadir Şener Hatunoğlu 3 yıl önce
Anayasal haklara saldırmak, çok tehlikelidir: *matematikçi, bilim uzmanı*
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P