İrademizi Amerika’ya mı teslim ettik?


Bülent Esinoğlu

Bülent Esinoğlu

08 Aralık 2015, 17:47

 Bazı sorunlar ne kadar çok anlatılırsa anlatılsın, kitlelere mal olmaz. Çünkü finansal elit, ya da borç verici odaklar, ya konuyu anlaşılmaz hale getirir, ya da kendi doğmalarını değişmez kanun gibi dayatırlar.

Değişmez doğa kanunu gibi insanlığa dayatılan, içinde yaşadığımız, adına bazen küreselleşme dedikleri finans sistemi, artık dünyayı taşıyamaz hale geldi.

Sadece silah üretmek ve silahları bu finans sisteminin arkasına koymak, tıpkı bir fabrikada üretim yapıp, satmak, ama işçilerin ve mühendislerin ücretlerini vermemeye benziyor.

Şimdi dünya böyle bir durumu yaşamaktadır.

Dünya için gerekli ürünlerin önemli bir kısmını Asya(Çin, Hindistan, vs) üretmektedir. Bu üretime karşılık gelen parayı(doları) Amerika ve Avrupa basmaktadır.

Bir dünya devleti gibi hareket eden Atlantik ve Avrupa, sanki bir merkez bankası görevi yapmaktadır.

Doların dünya parası olmasını ve ticarette doların kullanılmasını zorunlu kılan ise, Körfez petrolünün(dünyanın %40) dolar ile satılmasıdır.

Aslında bir dünya savaşı çıkacaksa, bunun asıl nedeni; Atlantik’in dayattığı finans sisteminin kendisidir.

Orta doğunun bölüşümü ya da, hesaplaşmanın gelip dayandığı yerin burası olması, finans siteminden kaynaklanmaktadır.

Bu hesaplaşmanın asıl tarafları Çin ve Amerika’dır.

Bir bakıma Rusya, Ortadoğu’da, Çin adına vekâlet savaşı yürütmektedir.

Bir dünya savaşı olacaksa, Çin ve Amerika arasında olacağı görünmektedir.

Suriye’de gelişen olayların arkasında, yaşadığımız finans sitemi(borç verme düzeni) artık karşılıksızdır. Siz hem yeterince üretmeyeceksiniz, dünyaya kâğıt satıp, dünyada üretilen değerlere sahip olacaksınız.

İşte dünya savaşını zorunlu kılan asıl sebep budur.

Amerika’nın dayattığı finans siteminin(borç sağlama sitemi), şimdiki hesaplaşma yeri orta doğudur.

Amerika ve Batının tüm gücünü bölgeye yığması Suudi Arabistan ve İsrail’i korumaya yöneliktir.

Suudi Arabistan ve Körfez ülkelerindeki mevcut düzenin devamı; Batı finans siteminin devamına bağlıdır.

Türkiye’de mezhepçilerin, Kıyamette Kâbe’yi kurtarmak, derken kast etikleri de budur. Şii Sünni savaşının içine bizi sokmaya çalışanların stratejisidir, Kâbe’yi kurtarmak.

Kendimizi kurtardık da, Kâbe’yi kurtarmak kaldı.

Erdoğan’ın Rusya ile ipleri koparmasının nedeni de budur. Suudi Arabistan olmazsa, Batı finans düzeni işleyemez.

Orta doğuda bir dünya savaşı olmayacağını sananlar, ABD ve Batının finans siteminin bittiğini görmeyenlerdir. ABD’nin kendisini savaşmak zorunda görmesi de bundandır.

Rusya’nın Suriye’ye gelmiş olmasından, Batının fevkalade tedirgin olması, para düzeni endişesinden kaynaklanmaktadır. Yani bir bakıma ekonomiktir. Ekonominin hâkimiyeti paranın hâkimiyetinden geçmektedir.

Tüm dünya savaşlarının asıl nedeni de budur.

Bize gelince, orta doğunun yeniden bölüşümü sürecinde, irademizi Amerika’ya teslim etmiş görünüyoruz. İncilik, İstanbul ve Türkiye’nin farkı yerlerinde Amerika ve Batının askeri ve teçhizatlarının olması, her gün yeni bir oldubitti ile karşılaşıyor olmamız, irademizin kendi elimizde olmadığını göstermektedir.

Uçağın düşürülmesi ile yaratılan toz duman içinde, ülkemizin çıkarları ile örtüşmeyen, ama tüm irademizi Amerika’ya teslim eden bir görünüş var.

Anayasa, Meclis, yasalar, Hükümet, velhasıl ortada ülkemiz adına hiçbir kurum yokmuş gibi bir ortam ortaya çıktı.

Üstelik ülkemiz çıkarlarını Amerikan çıkarları ile taban tabana zıt olduğu bir süreci yaşarken.

Bu süreçte Türkiye’nin iradesini ABD’ye teslim ederek, bir parsa toplayacağını sananlar, bu ülkeye en büyük kötülüğü yapmaktadırlar.


[email protected]
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
yusuf - 2 yıl önce
Aytunc Altindal rahmetli olmeden once 3 cu dunya savasi zamanini soyledi. Lutfen arastirin internette bulursunuz. Bosuna oldutmediler rahmetliyi cok sey acikladi