Katil belli


Ömer Yıldız

Ömer Yıldız

11 Ekim 2015, 14:35

Dün Ankara tren garının önünde, iki canlı bombacının eylemi gerçekleşti.

Saldırı sonucunda onlarca insan öldü ya da yaralandı. Ölenlere rahmet, yaralananlara da acil şifalar diliyorum.

Özellikle Suriye bataklığına sürüklenen Türkiye’nin, Suriye arenasında oynanan dünya dengeler oyununda figüranlaştırılacağı belli iken, siyasi hırslar yüzünden ardı ardına genel seçimlere sürüklenen Türkiye’nin kaotik günler yaşatacağı baştan belli değil miydi?

Yasalar ve teamüller ortada iken, birilerinin iktidar oyununa karşı, başkalarının da başka türlü hesaplar içinde olacağı da aşikardır.

Siyasetçilerin seçim endeksli dünya görüşleri, her zaman yaşadıkları ülkeler için ölümcül sonuçlar doğurmuştur ve ülkelerini güçlü devletlerin kollarına teslim etmiştir.

Bizim için önemli olan, siyasetçilerin ve siyasi patilerin selametinden ziyade, devletimizin çalışma mekanizmalarının selametidir.

Devlet mekanizmasının akıl küpleri öncelikle(siyasetçilerin siyaset oyunlarından bağımsız olarak) ülkenin ve devletin güvenliğini ve huzurunu düşünmeli, devlet mekanizmaları bu maksatla işler halde tutmalıdırlar.

Siyasi iradenin siyasi hedeflerine endeksli olarak görev yapmaya başlayacak devlet organları, siyasi partilerin kasaba teşkilatına dönerler.

Siyasetçinin kuyruğu olan bir devlet yapısının da, siyasi komplo teorileri ile uğraşmaktan öteye gitmeyecek işlerle uğraşacağı esasında baştan belli değil midir?

Bu bağlamda sormamız gerekirse,

Ankara’da devlet istihbaratı nerededir?

Ankara’nın göbeğine canlı bomba gönderildiğini bilemeyecek kadar başka işlerle mi uğraşmaktadır?

Devlet istihbaratını asli görevinden başka işlerle uğraştıranlar mı vardır?

Devletin kalbine eylemcisi gönderen odakların amacı ne olabilir?

İntihar bombacılarının eylemleri ile hedeflenen sonuç nedir?

HDP öncülüğünde düzenlenen ve TMMOB, KESK, DİSK, ve Türk Tabipler Birliği’nin de organizasyona dahil olduğu “Barış Mitingi” neden sabote edilmiş olabilir?

Bu canlı bomba eylemcileri neden seçim öncesi HDP öncülüğündeki gösterileri hedef almaktadır?

Neden HDP hedef seçilmektedir?

Bu soruları çoğaltıp dursak da aslında, işin aslı da astarı da bellidir.

Katilin adı da, kimliği de bellidir.

Katil, ülkemize ve Ortadoğu’ya barış ve huzurun gelmesini istemeyen emperyalistler ile onların işbirlikçileridir.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu’muzda ensesine kurşun sıkılarak öldürülen askerlerimizin katili, evinde uyurken öldürülen polisimizin katili kimse, askerimize polisimize mayınlı pusu kuranlar kimlerse, Ankara katliamının sorumluları da katilleri de onlardır.

İrticai örgütleridir, PKK ve türevi örgütlerdir, destekçileri ile himayecileridir.

Sözü daha fazla uzatmaya gerek yoktur. Bölgemize IŞİD denen belayı sokan da, PKK’yı Türkiye’ye, PYD’yi Suriye’ye karşı besleyen de kullanan da, her zaman sinsi bir planı olan emperyalist batıdır. ABD’dir, İsrail’dir, İngiltere’dir ve destekçileri AB ülkeleri ve yerli iş birlikçilerdir.

Türk Devletinin bu belaları savuşturacak gücü ve işleyen mekanizmaları vardır. Özelikle MİT ve TSK, Polis ve Jandarma, acilen devleti ve Türk Milletini korumak ve huzurunu sağlamak üzere daha fazla dikkatle iç ve dış düşmanlara odaklanmalıdır.

DİP NOT:
Kış aylarının gelmesi ile birlikte her seferinde Türk Devletini ve Türk Milletini aptal yerine koyarak, sözüm ona barış çağrıları yapan, sözüm ona ateşkes ilan ettiğini söyleyen PKK’ya, yandaşlarına ve destekçilerine asla müsamaha göstermemelidir.

Terörle pazarlığın Türk Milletine neye mal olduğunu görmeyen veya görmek istemeyenlerin, PKK isteklerine hizmet ettiğini ilan etmemizde hiç bir sakınca yoktur.

Türk Milletine, Türk Devletine, Atatürk değerlerine sahip çıkmayan, bu değerleri koruyup kollamayan siyasetçinin yıkıcı, bölücü ve irticacı eşkıyadan, emperyalist kuklalarından hiçbir farkı kalmayacağı da acı bir gerçektir.

Ömer Yıldız
Ulusalkanal.com.tr

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
X05Radar - 2 yıl önce
çok mantıklı bir yazı. ortadoğuyu kana bulayanlar, tüm teröristleri eğiten, finanse eden güçler öncelikle amerika, ingiltere, almanya ve israil dir. bu gerçek ne kadar iyi bilinirse terörle o kadar etkili mücadele edilir.