banner1199

banner1197

banner1203

13.11.2017, 18:00

Kılıçdaroğlu'na "demokrasi" ödülü

Uluslararası Siyasi Danışmanlar Derneği (IAPC) Demokrasi Ödülü'nün bu yıl Adalet Yürüyüşü nedeniyle CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na verilmesini kararlaştırdı. Kılıçdaroğlu o ödüle layık görülmesinden dolayı çok mutlu oldu. İlk açıklamasında; ""Ödül sadece benim değil, hepimizindir… Adalet için yürüyen, adalet isteyen, bunun için mücadele eden herkesindir, hepimizindir."İfadesini kullandı. Bir başka değişle sadece kendisi değil "Adalet Yürüyüşü" nü destekleyen herkesi de aynı sepete koydu. Aynı sepet diyorum çünkü o sepetin içinde çok ilginç isimler var. Sosyalist devletleri yıkanlar, bölücüler, ve Atatürk Barış Ödülü'nü reddedenler… Yani Atatürk'ün kurduğu partinin genel başkanlık koltuğunda oturan kişi "Atatürk'e diktatör" diyenlere layık görülen ödülü almaktan çok mutlu oldu.   

KİMLERE ÖDÜL VERDİLER

Ben sadece bir tespit yapıyorum ve daha önce sözde "demokrasi ödülü" alan isimleri hatırlatıyorum. 

Lech Valessa: Polonya'da sosyalizme karşı mücadele eden ve batıdan açık destek alan isim.Solidarnost adındaki yasadışı bir işçi örgütlenmesi kurarak Polonya'nın politik rejiminin değiştirdi, çok partili yönetimi getirdi. Wa??sa, demokratik rejime sahip, yeni Polonya'nın Cumhurbaşkanı seçildi. 1995-2000 yılları arasındaki 5 yıl cumhurbaşkanlığı yaptı.

Vaclav Havel: Çekoslovakya'yı bölen adam. 1989 yılında, Çekoslovakya'da sosyalizme karşı batı destekli "Kadife Devrim"e önayak olmuştu. Ardından ülkenin cumhurbaşkanı olan ve "demokratikleşme sürecini" yöneten Havel, serbest piyasa ekonomisine geçiş dönemine ve 1993'te Çek-Slovak uluslarının yollarını ayırdığı "Kadife Boşanma" sürecine de nezaret etti. 

Mihail Gorbaçov: SSCB'nin son devlet başkanı ve ABD'nin has dostu. Onun döneminde SSCB dağıldı ve yerine Bağımsız DevletLER Topluluğu kuruldu. Mihail Gorbaçov, 25 Aralık 1991'de yazılı ve görsel basın aracılıyla görevini bıraktığını açıkladı. Görevinden kendi isteği ile ayrıldıktan sonra Amerika ile ilişkilerine devam etti. Carleton Üniversitesi'nden doktor ünvanını aldı. Televizyon dünyasına giren Gorbaçov, bazı reklam filmlerinde oynadı. 2005 yılında "Point Alpha" Ödülü'ne layik görüldü be Münster Üniversitesi tarafından kendisine fahri doktor ünvanı verildi. 

Nelson Mandela: Nelson Mandela kendisine verilen Atatürk Barış ödülünü "Türkiye'de Kürtlere ayrımcılık yapıldığı" iddiasıyla reddetmişti. Daha sonra Mandela'nın avukatı ve sözcüsü olan Mossa, Mandela'nın Abdullah Öcalan için kurulacak bir hukuk komisyonunda temsilci olmayı düşündüğünü ancak sağlığı el vermediği için bunu yapmadığını açıklamıştı. PKK'nın o dönemde ki legal partisi HEP Mandela'ya teşekkür etmişti. Bu arada Mandela ululararası "Akil Adamlar"  heyetinin de "onursal başkanı" "Akil Adamlar" kim mi? Birleşmiş Milletler tarafından destekleniyor. Finans kaynaklarından en önemlisi ise Açık Toplum Enstitüsü yani George Soros. Dediğim gibi ben sadece Kılıçdaroğlu'nun çok sevinerek aldığı ödülün daha önce kimlere verildiğini yazdım. Bana verseler almam çünkü bana göre daha önce "demokrasi" ödülünü alanlar SSCB'yi, Çekoslovakya'yı yıkan ve Atatürk barış ödülünü reddeden kişiler. Bu arada Jimy Carter ve Bill Clinton gibi ABD başkanları da aynı ödülü aldı. Nedense bütün ödül alanların bir şekilde Soros'la bağlantısı var. 

Teoman Alili
ulusal.com.tr
Yorumlar (0)