Kılıçdaroğlu’na yandaş hançeri


Rıza Zelyut

Rıza Zelyut

16 Mart 2015, 01:33

 Başlığı görünce aklınıza hemen, iktidar yanlısı medyanın Kemal Kılıçdaroğlu’na bir kötülük yapmış olabileceği geldi değil mi?
Yanıldınız…
Bu hançeri vuran, Kemal Bey’in bir türlü vazgeçemediği yandaşlarından birisi…
Aslında hançer geliyorum demişti aylar önce…
Ama CHP Lideri onları o kadar seviyor ki; sanki şöyle dediğini duyar gibiyim:
“Al hançeri, sinem işte
Acımazsan vur sevdiğim!”

Sevdiği de çaktı hançeri…


KİM BU SEVGİLİ?
İkide bir de “Devleti kuran parti!” diye övülen şu CHP’nin ne durumlara düşürüldüğünü CHP’lilerin çoğu bilmiyor. Devleti kuran parti, yöneticileri farkında değil midir bilmem ama giderek devleti yıkan parti oluyor. Ana nedenini; ileride yazacağım, “AKP-CHP-HDP İttifakı” başlıklı yazımda göstereceğim.
Gelin size bugün bu bağdaşmanın başka bir boyutunu açıklayayım:
CHP’nin tepesindekiler, Avrupa’daki Alevileri parti saflarına çekebilmek için oradaki örgütlerle bağlantı kurmaya karar veriyorlar. Ve aslında sessiz çoğunluğu temsil eden gerçek Alevilerle değil; orada bir Alman Aleviliği yaratmaya uğraşanlarla işbirliği yapmak istiyorlar.
Bu grup kendini Avrupa Alevi Birlikleri diye adlandırıyor. Medyaya da kendilerini tek temsilci gibi gösteriyorlar.
Başlarında Turgut Öker’in bulunduğu bu grubun asıl özelliği ise Aleviliğin İslam dışı olduğunu söylemek. Hem İslamdışı diyorlar hem de toplantılarını İslam’ın iki numaralı ismi Hazreti Ali resimleri bulunan salonlarda yapıyorlar. Mecburlar; yoksa inançlı olan taban bunları terk edecek…
Kendileri bir gün bile ceme gitmemiş, bir dedenin önünde dâra durup dua almamış, Alevilerin inançlarına asla önem vermeyen ama şeklen Alevi gözüken bu grubun bir özelliği daha var: Bunlar, Avrupa’da bulunan PKK’lılarla çok yakından işbirliği yapıyorlar. Bu örgütün temel görevi, Avrupa’daki Alevileri PKK’ya dolaylı yoldan destek verir hale getirmek. Böylece de Alevileri asimile edip Kürtleştirmek…
Peki bu federasyon yöneticilerinin işbirliği yaptığı PKK’nın CHP’ye bakışı nedir?
CHP onlar için AKP’den bin kat daha kötüdür. Çünkü CHP; 1923’te,a Kürdistan projesini yok eden bir parti olmuştur. CHP, şeyhleri, mollaları, din tüccarlarını 1930’larda söküp atmıştır ya…
Bu yüzden CHP’ye de onu kuran Kemal Atatürk’e de ölümüne düşmandırlar.
Atatürk düşmanı bu çizginin, tarihte Alevileri katleden Osmanlı zalimlerine kılıç olduklarını da başka bir yazımızda ortaya koyacağız… 1514’te zalim Osmanlı Padişahı Yavuz Selim 40 Alevi’yi katlederken, Turgut Öker’lerin desteklediği çizginin dedeleri de Osmanlı’nın yanında Alevi kesmekteydiler.


ELÇİLER YOLLADILAR AYAKLARINA
Aklıma nedense “Gül döktüm yollarına!” diyen o şarkı geliyor…
Kemal Kılıçdaroğlu, işte bunların yollarına güller dökecek ama o taraftan tenezzül edip de gelen yok. Bu yüzden Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu denilen örgüte aylar önce bir elçi heyeti yollayarak yardımlarını istedi. Ama onlar bu heyete pek yüz vermediler, ağır şartlar koştular. Heyet, yenilmiş olarak geri döndü. Avrupa’daki örgütün başı da emrindeki televizyondan, “Onları ayaklarımıza getirdik” diyerek övündü.
Ama Kemal Bey sevgililerinden ayrılamıyordu. Son olarak partinin tepe isimlerinden Tekin Bingöl’ü yolladı ayaklarına…
Lakin, PKK ve onun siyasal organı HDP ile ruh ve fikir birliği içindeki bu federasyon başkanı Turgut Öker, son CHP heyetini tersledi, geriye yolladı.Ve peşinden de Cuma günü kendi kararını, sanki Avrupa’daki bütün Alevilerin kararı imiş havasını vererek açıkladı: Bizler, bu seçimlerde HDP’yi destekleyeceğiz.
İşte Kemal Kılıçdaroğlu’na sevgilisinden gelen hançer darbesi budur.
Kemal bey, Turgut Öker’i seviyor, o da Öcalan’ı…
Kemal Bey’in bu sevgisi, Bay Öker’in şahsi malı haline getirdiği Yol TV televizyonundan sık sık Dersim yayını yapması mıdır yoksa,“Çözüm Süreci”ne verdiği desteğin başka bir damarı mıdır onu daha sonra değerlendireceğiz.
Lakin; bu sevgi öyle derin ki Kemal Bey, bu uğurda Avrupa’daki çoğunluğu oluşturan inançlı ve Atatürkçü Alevileri çiğnedi geçti.
Böylece de Alevilerle ilgili bir projesinin, onların sorunlarını çözmek gibi bir hedefinin olmadığını da ortaya koymuş oldu.
Peki, Alevileri İslam dışı gösteren, Atatürk düşmanı PKK ile el ele yürüyen o sözde Alevi örgütüne üst üste elçiler yollayan Kemal Kılıçdaroğlu diğer Alevi örgütlerini niçin önemsemiyor?
Neden önemsesin ki?
Kemal Bey’in Aleviler diye bir sorunu yok ki…
Beş yıldır onun ağzından Alevilerin sorunları ve talepleri ile ilgili tek cümle duyan var mıdır?
Peki !... Gerçek Alevileri yok sayan Kemal Kılıçdaroğlu’nu o Aleviler neden var saysın ki?

Rıza Zelyut
ulusalkanal.com.tr

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
beyazıt - 3 yıl önce
kılıçdarogluna vatan partisi bu ülkeyi dar getirecektir. alevilerin gerçek kimlikleri ile oynaması sonunu getirecektir. insan ayrımı yapmaktadır. devlet adamı alevi sunni ayrışması yapmaz. yapmam diyor ama bal gibi yapıyor.
Avatar
SYDNEYDEN TURAN - 3 yıl önce
sevgili zelyut bence kilictaroglu alevi degil sadece gorunus vermek isteyen biri hayir gelmez.
Avatar
Mehmetler - 3 yıl önce
Bunlar, Avrupa’da bulunan PKK’lılarla çok yakından işbirliği yapıyorlar.
Avatar
H. Karanlık - 3 yıl önce
hay beyninize, elinize dilinize sağlık! görmeyen gözlere, duymayan kulaklara, paslanmış beyinlere ilaç gibi bu yazdıklarınız
Avatar
Tahir - 3 yıl önce
riza bey senin yazini postere yazip gidip chp merkezi onune asmak gerek....
Avatar
Ali Polat - 3 yıl önce
ychp=pkk=akp