Andaç Pamuk Kimdir? Aslen Nereli? Özgür Özel İle Bağlantısı nedir?

Andaç Pamuk kimdir yoğun bir şekilde merak ediliyor. Sebebi ise CHP Genel Başkanı seçilen Özgür Özel'in listesinde görev alıyor olması. Sizler için kariyeri hakkında detaylı bilgilere yer verdik!

Andaç Pamuk Kimdir? Aslen Nereli? Özgür Özel İle Bağlantısı nedir?
andaç pamuk kimdir

Andaç Pamuk kimdir vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde merak edilmekte. Andaç Pamuk 1982 yılında öğretmen anne ve babanın iki çocuğundan ilki olarak Kırşehir’de doğdu. Çocukluğu ailesinin görev yeri olan Muğla’nın Ortaca ilçesinde geçti. Muğla il derecesiyle girdiği Muğla Anadolu Lisesi’nde yatılı okuduktan sonra Ortaca Lisesi’nden mezun oldu.

Andaç Pamuk Kimdir? Aslen Nereli?

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği’ni bitirdikten sonra bir süre Londra’da staj yapmış ve ardından askerlik görevini yerine getirmiştir. 2007 yılında İzmir’e yerleşerek Avrupa’nın en büyük elektronik ve beyaz eşya üreticilerinden olan Manisa’daki firmanın Ar-Ge biriminde meslek hayatına başlamıştır. Sırasıyla mühendis, takım lideri, sorumlu ve müdür unvanlarıyla çeşitli operasyonlarda çalışmalarını sürdürmüştür. Aslen Kırşehirlidir. İş hayatına paralel olarak eğitimine devam etmiş ve önce İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Mühendislik İşletmeciliği’nde yüksek lisansını yapmıştır. Daha sonra Özyeğin Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nde Doktora çalışmasına başlamış ancak programı yüksek lisansa çevirerek ikinci yüksek lisansını tamamlamıştır. Ayrıca Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü de mezunudur.

Andaç Pamuk'un Yer Aldığı Görevler

 Çalışma hayatı süresince IEC (International Electrotechnical Commission) bünyesinde Türkiye delegeliği, TSE (Türk Standartları Enstitüsü) bünyesinde teknik komite başkanlığı, TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu) bünyesinde denetçilik gibi mesleki görevler üstlenmiştir. Bunların yanı sıra kurum içi eğitmenlik, LÖSEV (Lösemili Çocuklar Vakfı) kurum temsilciliği, ÇYDD (Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği) üyeliği ve mentörlüğü, ADD (Atatürkçü Düşünce Derneği) üyeliği, EMO (Elektrik Mühendisleri Odası) üyeliği ve müzik kulübü başkanlığı da yapmıştır. Matematik öğretmeni olan eşi ile birlikte bir erkek çocukları vardır.

# andaç pamuk kimdir