banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Behzat Ç.'den çok sert açıklama! ''Sayın basın mensupları...''

MAGAZIN 13.06.2014, 17:51 13.06.2014, 16:54
Behzat Ç.'den çok sert açıklama! ''Sayın basın mensupları...''

Ankara merkezli yapılan uyuşturucu operasyonunda gözaltına alındığı iddia eden oyuncu Erdal Beşikçioğlu bir açıklama yaptı.

Erdal Beşikçioğlu'nun açıklaması şöyle:

12 Haziran 2014 tarihinde gerek yazılı basın gerekse ilgili basın kuruluşlarının internet haber sitelerinde, uyuşturucu satıcılarına yönelik gerçekleştirilen operasyon kapsamında; “Gözaltına alındığım, uyuşturucu kullandığım” yönünde çeşitli haberler yer aldı.

Öncelikle belirtmeliyim ki : Gözaltına alınmadım…

İstanbul’da yeni sinema filmimim çekimleri sırasında telefonla -kamuoyuna duyrulmaması ve kamu oyuna kötü örnek teşkil etmemesi yönünde gizlilik hassasiyeti ile- Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından, ifademe/bilgime başvurulmak üzere Ankara’ya davet edildim. Operasyon kapsamında uyuşturucu ticareti yaptığı iddia edilen herhangi biriyle görüşmem ve ilişkimin varlığı tarafıma isnat edilmediği gibi bu yönde bir suçlamaya da uğramadım. Çünkü uyuşturucu kullanmıyorum…

Basın organlarında hakkımda çıkan yanlış, yönlendirmeli ve sorumsuz yayınlar aleyhine gerekli cezai ve hukuki/ tazminat işlemlerinin yapılması yönünde karar aldım. Çünkü; yaşamım boyunca, Türkiye’de sanatçı olmanın zorluğu ve de sorumluluğunun bilincinde oldum. Aileme, çevreme ve topluma kötü örnek teşkil edecek, hiçbir davranışım olmadı.

Şahsımın ve ailemi küçük düşürecek, üzecek, itibarsızlaştırmaya yönelik bu türden yanlış, yönlendirmeli ve sorumsuz yayınların beni üzen bir diğer ve de en önemli yönü ise, bu yayınlardan etkilenebilecek bir tek kişinin dahi uyuşturucu gibi kötü bir alışkanlığa başlayabilme ihtimalidir.

Önemle tekrar belirtmek gerekirse, uyuşturucu kullanmıyorum, uyuşturucu bağımlısı değilim ve de uyuşturucu kullanımına karşıyım.

Kamuoyuna ve siz sayın basın mensuplarına saygılarımla bildiririm."

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (2)
Tanhu GUVERCN 6 yıl önce
sayin erdal besikcioglu'na yaptiklarini bana da yaptilar, ben yabanci dilde rehberlik yapiyorum, 2006'dan 2014'e kadar hicbir yerde calistirmadilar
bunu akp'liler yapti
Demir Gülseren 6 yıl önce
ASLI OLMAYAN BIR HABER OLDUGU BELLI IDI.AKP YE KARSI GEZIYI DESTEKLEDIGI ICIN ATILMIS IFTIRA.
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P