banner1199

banner1197

Michael Jackson'un ikinci adı nedir?

ATV'nin sevilen yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster'de Michael Jackson sorusu internette en çok aranan soru oldu. Soruda Michael Jackson'ın İkinci Adı Nedir? sorulurken cevaplarda ise Jordan Joseph Jeremy Jones şıkları yer aldı. Peki Michael Jackson'un ikinci adı nedir? Michael Jackson kimdir?

MEDYA 18.12.2018, 10:36
Michael Jackson'un ikinci adı nedir?

ATV'ye yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster programında sorulan sorular sık sık internette en çok arananlar arasına giriyor. Yarışmanın son bölümünde sorulan bir soru yine izleyicileri internete kilitledi. Sorulan sorunun cevabını öğrenmek isteyen izleyiciler "Michael Jackson'un ikinci adı nedir?" sorusunu internette aradı. 

Sorulan sorunun şıklarında A)Jordan B)Joseph C)Jeremy D)Jones isimleri yer aldı. 

Sorunun doğru cevabı B şıkkı Joseph'di.


Michael Jackson Kimdir
Michael Jackson Kimdir ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Michael Jackson Kimdir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 30 Michael Jackson Kimdir haberi bulunmuştur.
 
Michael Joseph Jackson 29 Ağustos 1958 yılında Gary, Indiana'da doğdu. 25 Haziran 2009'da Los Angeles, Kaliforniya'da hayatını kaybetti., "Pop'un Kralı" olarak tanınan Afro-Amerikalı şarkıcı, müzisyen, besteci, söz yazarı ve dansçıdır.

Jackson ailesinin dokuz çocuğunun yedincisi olarak dünyaya gelen Michael Jackson, babasının kurduğu Jackson 5 grubunda 1964 yılında henüz 6 yaşındayken müzik yaşamına atılmıştır. Daha sonra Off the Wall (1979), Thriller (1982), Bad (1987), Dangerous (1991), HIStory (1995) gibi milyonlarca satan solo albümlere imza atan Jackson, büyük bir şöhret kazanmış ve “Popun Kralı” (İngilizce: King of Pop) olarak anılmaya başlanmıştır. Albümleri tüm dünyada 140 milyon üzerinde satmıştır. Michael Jackson sadece stüdyo albümleri olarak 125 milyon albüm satışı ile stüdyo albümleri dünyada tüm zamanların en çok satmış müzisyenidir. Thriller albümü 55 milyon üzeri ile dünyada en çok satan 1. albümdür, ayrıca ABD'de en çok satan 1. albümdür. Dünyanın en çok satan albümleri listesinde beş albümü ile listeye en çok girmiş 1. kişidir ve Thriller ile 1 numaradadır. Tamamen kendine ait dans tarzı ile, dansa yeni bir soluk getirmiş, herkesi etkilemiş, dünyaca ünlü R&B müzisyenlerin danslarında Michael Jackson figürleri görmek klasik hale gelmiştir, R&B kliplerindeki birçok dans hareketinin orijini Michael Jackson'a aittir, dünyanın en iyi dansçılarından biri olarak gösterilir. Guinness Rekorlar Kitabı'na da girmiştir.

Michael Jackson, özellikle ölümünden önceki son yıllarda bazı sağlık sorunları ve skandallarla gündeme gelmiştir. Üç çocuk babası olan Michael Jackson, 25 Haziran 2009 günü Los Angeles'taki evinde geçirdiği rahatsızlık sonucu koma hâlinde hastaneye kaldırılmış fakat kurtarılamamıştır. Ölüm nedeni kalp durması sanılsada, Los Angeles Adli Tıp Kurumu'nun yaptığı otopsi ile ölüm nedeninin uykusuzluk tedavisinde kullandığı çok güçlü anestezi ilacı propofol olduğu açıklanmıştır. Propofol ve sakinleştirici lorazepam ilaçlarının Jackson'ın ölümünün en önemli nedenleri olduğu kaydedilen açıklamada, Jackson'ın kanında midazolam, diazepam, lidocaine ve ephedrine ilaçlarının da bulunduğu söylenmiştir. Olayın cinayet olmasından şüphenilmekle birlikte Jackson'ın şahsi doktoruna Şubat 2010'da "kazara ölüme sebebiyet verme" suçundan dava açılmıştır. Bu dava doktorun mahkeme kararıyla hapis cezasına çarptırılmasıyla sonuçlandı.

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P